Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.10.2017

pretežno oblačno
Ponoči in zjutraj bo na Primorskem in delu Notranjske zmerno do pretežno oblačno, proti vzhodu pa bo vse več jasnine, predvsem v Prekmurju je še možna jutranja megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 7 do 13, v zatišnih legah severne Slovenije okoli 4 stopinje C.
8°C | 19°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 13°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 14°C
torek, 24.10.2017
4°C | 18°C
Opozorila
Petek, 20.10.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
19°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Reka luči od Berzota na Sveto Trojico


KULTURA

| |
05.12.2012      20:46
A A

Reka luči od Berzota na Sveto Trojico


Vrhnika, 5. december – Toliko otrok in staršev, kot je letos pričakalo sv. Miklavža pri cerkvi sv. Trojice, jih ni še nikoli.


Pozdrav Miklavža
Pozdrav Miklavža
Deli:

Od Berzota, kjer je bilo zbirno mesto, se je vila do vrha Trojice neprekinjena kolona ljudi. Na Zavodu Ivana Cankarja Vrhnika, ki so pripravili Miklavževanje, so dejali, da so med obiskovalce porazdelili oziroma prodali 180 bakel, številni otroci pa so prinesli s seboj tudi doma narejene laterne.


Prostor pred cekrvijo je bil poln pričakovanj in velikih oči otrok, ki so nestrpno čakali, da je ura odbila šest zvečer. Tedaj so se odprla cerkvena vrata, skoznje je pokukal sivobradi dobri mož z nebeško-peklenskim spremstvom, nakar so se otroška srca končno odahnila. Miklavž se namreč tudi letos ni izneveril in jih je obiskal.

Uvodnim toplim besedam Miklavža so sledile želje, ki so mu jih zaupali otroci, nakar se je še malce sprehodil mednje, nato pa odhitel novim nalogam naproti. Kot je dejal, bo noč še dolga, saj mora obiskati nešteto domov, zato se ne sme obirati. Miklavževo dobro voljo so njegovem odhodu z bonboni in mandarinami širili angelci, pa tudi parkeljci so opravljali svoje delo, saj sem ter tja kakšnega poredneža tudi malce trdneje pocukali za rokav.

Gašper Tominc  
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.