Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 21.10.2018

pretežno oblačno
Danes bo spremenljivo do pretežno oblačno in ponekod po nižinah sprva megleno. V notranjosti Slovenije se bodo občasno pojavljale manjše padavine, deloma plohe. Zapihal bo severni do severovzhodni veter, na Primorskem šibka do zmerna burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 10 do 14, na Primorskem do 18 °C.
10°C | 12°C
ponedeljek, 22.10.2018
5°C | 14°C
torek, 23.10.2018
6°C | 15°C
sreda, 24.10.2018
7°C | 21°C
četrtek, 25.10.2018
7°C | 14°C
Opozorila
Nedelja, 21.10.2018 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
12°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Recital umetniške besede Ivana Cankarja


KULTURA, DRUŠTVA

| |
13.04.2018      19:56
A A

Recital umetniške besede Ivana CankarjaDeli:

»Ivan Cankar, njegove stoletnice smrti se spominjamo letos, se je kot redkokateri slovenski pisatelj znal poglobiti v otrokovo doživljanje. To nam dokazujejo mnoge njegove črtice, ki jih je povezal v zbirko Moje življenje.

Skupek Cankarjevih besedil, ki jih nameravamo danes predstaviti vam, dragi obiskovalci, je zbrala Andreja Mihevc. Polni so čustvene napetosti, namenjeni so širšemu občinstvu- tako mladim kot tudi starejšim- saj je Cankar še kako aktualen tudi v današnjem času. Prav je, da mladi primerjajo sodobni čas s preteklostjo, ki so jo doživljali nekoč njihovi vrstniki. Res je, da otroci pogosto komentirajo, da je bilo tako življenje pač takrat. Res je, da se časi spreminjajo in z njim navade ljudi, pa vendar ugotavljamo, da cankarjanski časi obstajajo še v velikem delu sveta.

Želeli smo, da bi Cankarjeva mladost zaživela pred nami tu in zdaj, zato smo povabili k sodelovanju učence OŠ Antona Martina Slomška, ki so pod vodstvom učiteljice Petre Leben skupaj s člani DU Vrhnika pripravili  recital umetniške besede Ivana Cankarja.

Nastopili bodo učenci Luka Maklin, Zarja Rakuša, Luka Plevnik,Katarina Verbič in Lucija Malovrh. Recitirali bodo tudi člani DU Matjaž Žirovnik, Marta Rijavec in Katja Hvalica. Program bo dopolnil MePZ DU Vrhnika pod vodstvom zborovodje Jožeta Jesenovca in Smiljan Ogorelec z medigro na harmoniki.«  

Tako je v predstavitvenem nagovoru povedala predsednica komisije za kulturno dejavnost pri Društvu upokojencev Vrhnika, Stanka Grbec.

Poslušalci so program zelo pohvalili, ker so uživali, a nekateri pridali, da bi bilo lepo, če bi bila dvorana bolj zasedena.

Ne glede na to smo ljubitelji lepe umetniške besede uživali v prijetnem večeru, saj so učenci s svojim suverenim nastopom poživili recital.

Čestitke vsem nastopajočim in hvala vsem mentorjem, ki so se trudili približati poslušalcem zahtevne Cankarjeve  tekste.

Zapisala: E. Brelih

Slike: Željko Jadanić
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 463
Izšla: 01.10.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
21.10.2018 | Kino
Kino Vrhnika: Mala noga
21.10.2018 | Kino
Kino Vrhnika: CANKAR
22.10.2018 | Tečaji in delavnice
Domača kozmetika kot pomoč zdravju
22.10.2018 | Kultura
Gledališki abonma in izven: Županova Micka
27.10.2018 | Družabni dogodki
Muzikal Mamma Mia!
28.10.2018 | Kino
Kino Vrhnika: Luis in vesoljčki
28.10.2018 | Kino
Kino Vrhnika: KO IZGUBIŠ VSE
28.10.2018 | Kino
Vsi vejo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.