Logo MojaObčina.si

Vrhnika

DANES
25°C
14°C
JUTRI
28°C
16°C
5311

Otroško pustovanje ponovno napolnilo Slomškovo dvorano

Vrhnika, 2. marec – Športna dvorana pri Osnovni šoli Antona Martina Slomška je tudi letos gostila veliko otroško pustno rajanje v izvedbi Zavoda Ivana Cankarja Vrhnika. Organizator ocenjuje, da je prireditev obiskalo preko 600 otrok in staršev, kar je več kot pretekla leta. Zanje so pripravili dve uri trajajoč program, obarvan z otroško animacijo, nastopila so tudi domača društva: Plesna šola Urška Vrhnika, Frogs Cheer team, Pihalni orkester Vrhnika in vrhniške mažoretke. Tisti, ki so prišli brez poslikanega obraza, so lahko bili tega deležni brezplačno na sami prireditvi, poleg tega pa so se lahko najmlajši »sprostili« tudi na velikem napihljivem igralu.

Kot je dejala vodja projekta Marija Zakrajšek iz Zavoda Ivana Cankarja, so nad množičnim odzivom družin prijetno presenečeni. »Veseli nas, da je osrednje pustovanje na Vrhniki vedno bolje obiskano. Čeprav so bile počitnice, vreme pa je vabilo na prosto, nas je obiskalo na stotine maškar. Najboljše tri v kategorijah »posamezno« in »skupinske maske« smo na podlagi žirije, ki je bila izbrana iz publike, tudi nagradili. Moram pohvaliti obiskovalce, kajti iz leta v leto jih je vedno več, ki se zelo potrudijo in vložijo v unikatne kostume zelo veliko ur dela. Ravno ti dajejo taki prireditvi poseben čar, hkrati pa tudi ostale spodbujajo, da bodo naslednjič še sami bolj izvirni.«

 

Gašper Tominc, foto: GT

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi