Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.10.2017

pretežno jasno
Ponoči bo precej jasno, predvsem ponekod na Primorskem in na severovzhodu države bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 2 do 8, na Primorskem okoli 10 stopinj C.
8°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
9°C | 18°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 14°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 15°C
torek, 24.10.2017
3°C | 17°C
Opozorila
Četrtek, 19.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
20°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Nepozabni filmski večer z Emo v Kinu Bevke


KULTURA

| |
16.03.2015      8:20
A A

Nepozabni filmski večer z Emo v Kinu Bevke


Na pustno nedeljo se je odvijal dogodek vreden zapisa v zgodovinske bukve. Kino Bevke je namreč obiskala ekipa soustvarjalcev najbolj gledanega slovenskega mladinskega filma z naslovom Vloga za Emo. Še vedno je bil čas karnevalskega pohoda, na katerem vsako leto svoj imeniten pečat pustijo tudi bevške maske, toda filmske projekcije se je ta večer udeležilo več kot petdeset obiskovalcev iz Bevk in okoliških krajev. Slovenski film o Emi je pritegnil veliko mladih, a niti odrasli nismo zamudili priložnosti, da izvemo kakšen je svet sanj in resničnost naših mladostnikov.


filmska ekipa z ekipo Kina Bevke
filmska ekipa z ekipo Kina Bevke
Deli:

 

 

Film govori o najstnici, ki nekako ne najde svojega mesta pod soncem. V šoli ji ne gre, prijateljev nima, ne ve, kaj bi sama s seboj. Ko mora ponavljati letnik, zabrede v prave težave. Spozna dekle, ki jo vpelje v svet alkohola, špricanja, in ponočevanja. Dokler se nekega jutra, po prepiru s staršema ne odloči, da mora nekaj le narediti zase. Prijavi se na avdicijo za sodelavca v ekipi TV pozitiva in kmalu njeno življenje dobi smisel. Kljub mnogim neprijetnim trenutkom verjame v dobro in vase ter stopa dalje po svoji poti. Kmalu je režiserka, ima fanta svojih sanj in uživa življenje.

Film je med gledalci v Kinu Bevke požel velik aplavz, dobrega obiska in odziva pa so se razveselili tudi naši filmski gostje. Z nami so se po filmu pogovarjali scenaristka Mateja Zorko, režiser Alen Pavšar in igralec Iztok Gartner, ki je kasneje na svojem facebooku zapisal : »Ena najlepših projekcij do zdaj. Topli ljudje. Pa krasno je videti, kako zelo cenijo, ko prideš. Tako v dvorani, kot med tistimi, ki so zadevo organizirali in pripravili«. Z velikim zanimanjem smo jih poslušali, ko so nam pripovedovali o tem, kako je nastala ideja za film, kakšni so prijemi režiranja filma z mladimi, še neizkušenimi igralci in kako zabavno, a tudi zahtevno in trdo je lahko delo pri filmu v vseh njegovih fazah, od produkcije do promocije in distribucije v kinu. Prav tako, kot se je vijugala pot filmske junakinje Eme, so bili veliki padci in vzponi tudi pri samem nastajanju filma. Brez močne želje in zagnanosti predvsem režiserke in scenarista, bi končnega izdelka ne bilo. S tem pa bi nastala neprecenljiva škoda za vse mlade in njihove starše, ki bi tako ostali brez čudovitega prikaza resničnega življenja in medsebojnih odnosov, ki so na veliki preizkušnji prav v fazi odraščanja. Film je zaznamovala huda tragedija, saj je še pred premiero v prometni nesreči zaradi poplav življenje izgubila glavna igralka. Odločitev, ali naj film sploh ugleda luč sveta, ni bila lahka, a ob podpori staršev in filmskih sodelavcev, ki so se v težki preizkušnji zopet oprli na notranjo moč in voljo, se je komaj sedemnajstletna Lara Safran večnosti zapisala na filmskem platnu, kjer je, brez dvoma, zasijala kot zvezda.  

Filmskim ustvarjalcem smo iskreno čestitali za film, ki nosi pozitivno sporočilo, saj govori o mnogih težavah, s katerimi se v sodobni družbi sooča mlad človek, a ga v tem ne pušča brez volje za iskanje rešitev. Z navdušenjem pa smo sprejeli tudi novico, da je prav v teh dneh film prejel prvo zlato rolo za doseženih 30.000 gledalcev v kinih. Bevčani smo lahko zelo ponosni, da smo bili eni izmed tistih, ki smo lahko govorili, se smejali, spraševali in se čudili med pogovorom z ustvarjalci tako motivacijsko bogatega filma. Prejeli smo njihovo sporočilo: »Bodi to, kar si in ne to, kar drugi želijo da bi bil.« Na nas pa je, ali bomo to lahko tudi ponotranjili.

Kino Bevke se je ponovno napolnil že prvo marčevsko nedeljo, ko so si številni otroci iz Bevk in okolice ogledali odličen norveški film za otroke Gašper in Petra na zimskih počitnicah. Prava priložnost za obisk kina v družbi najboljših prijateljev ob izteku šolskih počitnic ali za praznovanje rojstnega dne! V mesecu aprilu bosta Kino Bevke obiskala velikonočni Noe in razigrani Plodi, potem pa bo naš kino počasi prevzelo bolj počitniško razpoloženje, medtem ko njegovo sicer zvesto publiko čakajo številna sezonska opravila na poljih in travnikih.

Velikonočna nedelja, 5. april ob 18h

NOE, apokaliptični spektakel, D. Aronofsky, ZDA, 2014

Filmska adaptacija biblične zgodbe o apokaliptičnem vesoljnem potopu. Samotarski Noe doživi vizijo konca sveta, zato se odloči s svojo družino zgraditi velikansko plovilo, kamor se bodo med uničenjem sveta lahko zatekli skupaj z živalmi. Njegovo početje opazi izprijeni lokalni poglavar Tubal, ki se želi polastiti Noetove barke, toda božji izbranec ima na svoji strani nepričakovane sile pravičnosti in božjega srda.

 

Nedelja, 19. april ob 18h

HRABRI AVTEK PLODI, sinhronizirana animirana pustolovščina, R. A. Sivertsen, Norveška, 2013

Razigrani policijski avtomobil Plodi dobi posebno nalogo varovanja ogroženega orlovskega gnezda v narodnem parku. Toda brezsrčni tatovi ugrabijo samico orla, zato mora Plodi njeno jajce začasno shraniti in do izvalitve greti s svojim motorjem, hkrati pa skuša odkriti kradljive zločince. Dodatne preglavice povzroči izvalitev mladega orliča, ki Plodiju povzroči številne zabavne težave in nove vratolomne dogodivščine.

 

 Za Kino Bevke, Nina Peče Glic
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.