Logo MojaObčina.si

Vrhnika

DANES
25°C
14°C
JUTRI
25°C
11°C
Deli
6382

KD Stara Vrhnika na 76. srečanju narodnih noš v Beljaku

Spet je leto naokoli in prvo soboto v avgustu, 3. avgusta 2019, smo se člani KD Stara Vrhnika odpravili na Villacher Kirchtag v avstrijski Beljak. Že večer prej smo pri Emi Goričan ženske naredile majhne šopke, ki jih podarimo obiskovalcem.
Naj povem, da smo se KD Stara Vrhnika prvič udeležili tega srečanja 7. avgusta 2010, ko je bilo 67. srečanje po vrsti, torej ravno obrnjeni števili. Letos smo sodelovali že desetič po vrsti. Skupaj nas je bilo 28. V noše se jih je obleklo 16, med njimi tudi naš predsednik KS Jani Krvina. Na vozu, ki ga je spretno ˝fural˝ Boštjan Grdadolnik so se peljali naši pritrkovalci, ki so skozi vso povorko ˝pinkali˝ na male zvonove in poželi veliko aplavzov. Z nami sta bili dve družini, Grdadolnik in Bogataj, seveda so vozniku pomagali pomočniki, njegova žena in dva vodnika konj. Krasna ekipa so in zelo dobro jim gre na vsaki vožnji. Že tretjič smo sodelovali z njimi. Prireditev nas je šlo gledat še 8 gledalcev. Imeli smo kaj videti, saj je sodelovalo 70 skupin iz več držav. Največ noš je iz Avstrije, Italije, Nemčije, videli smo skupino iz Latvije in celo iz Ekvadorja. Mesto je praznično okrašeno in zelo zanimivo in pohvalno je to, da je večina gledalcev v nošah. Če še niste videli te veličastne prireditve, je čas, da si jo prihodnje leto ogledate. Joži Krvina in Anita Garafolj sva vse lepe trenutke ujeli v fotografski objektiv. Po končani prireditvi smo vsi udeleženci odšli na zasluženo malico, prireditelj časti klobase in pivo. Luštno je bilo!
JK

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi