Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 19.08.2018

pretežno jasno
Ponoči in zjutraj bo pretežno jasno. Na Primorskem bo pihala šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 13 do 18, ob morju okoli 20 °C.
17°C | 32°C
ponedeljek, 18.08.2018
17°C | 32°C
torek, 20.08.2018
17°C | 33°C
sreda, 21.08.2018
17°C | 33°C
četrtek, 22.08.2018
18°C | 34°C
Opozorila
Sobota, 18.8.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
17°C
32°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Kar ne zmore Janez Rupnik, zmore Ruben Muha


KULTURA

| |
27.10.2016      12:17
A A

Kar ne zmore Janez Rupnik, zmore Ruben Muha


Vrhnika, 25. oktober – V galeriji Cankarjevega doma je odprla vrata razstava Janeza Rupnika, ki se tokrat predstavlja z umetniškim imenom Ruben Muha, kar je pri marsikomu sprožilo vprašanje za koga pravzaprav gre.


Ruben Muha ali Janez Rupnik
Ruben Muha ali Janez Rupnik
Deli:

Ni jih veliko, ki so vedeli, da se za psevdonimom »skriva« Rupnik, ki ga mnogi poznajo predvsem kot cvetličarja iz Cvetličarne Jana. Kot je sam dejal na odprtju, je prvo packo naredil pred sedmimi leti in kasneje nadaljeval pod budnim očesom sedaj že pokojnega slikarja Miligoja Dominkota. Zdi se, da izbrani motivi –cvetlična tihožitja - na prvi pogled razkrivajo njegovo poklicno strast, a pozoren obiskovalec lahko odkrije tudi pokrajinske impresije ter človeško in živalsko figuraliko. Močni barvni toni, kot sta rdeča in modra, podkrepljeni z debelimi črnimi črtami, ustvarjajo izrazite kontraste in s tem povečujejo izpovedno moč motivov. In zakaj tak psevdonim? »Kar ne zmore Janez Rupnik, pa lahko Ruben Muha,« je bil jedrnat avtor razstave. Njegova dela bodo na ogled do 11. novembra.

 

Gašper Tominc, foto: GT


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 461
Izšla: 02.07.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.