Logo MojaObčina.si

Vrhnika

DANES
1°C
-1°C
JUTRI
-2°C
-3°C
Deli
10941

Kar ne zmore Janez Rupnik, zmore Ruben Muha

Vrhnika, 25. oktober – V galeriji Cankarjevega doma je odprla vrata razstava Janeza Rupnika, ki se tokrat predstavlja z umetniškim imenom Ruben Muha, kar je pri marsikomu sprožilo vprašanje za koga pravzaprav gre.

Ni jih veliko, ki so vedeli, da se za psevdonimom »skriva« Rupnik, ki ga mnogi poznajo predvsem kot cvetličarja iz Cvetličarne Jana. Kot je sam dejal na odprtju, je prvo packo naredil pred sedmimi leti in kasneje nadaljeval pod budnim očesom sedaj že pokojnega slikarja Miligoja Dominkota. Zdi se, da izbrani motivi –cvetlična tihožitja - na prvi pogled razkrivajo njegovo poklicno strast, a pozoren obiskovalec lahko odkrije tudi pokrajinske impresije ter človeško in živalsko figuraliko. Močni barvni toni, kot sta rdeča in modra, podkrepljeni z debelimi črnimi črtami, ustvarjajo izrazite kontraste in s tem povečujejo izpovedno moč motivov. In zakaj tak psevdonim? »Kar ne zmore Janez Rupnik, pa lahko Ruben Muha,« je bil jedrnat avtor razstave. Njegova dela bodo na ogled do 11. novembra.

 

Gašper Tominc, foto: GT

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!
Digitalni marketing v Slovenij