Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.10.2017

pretežno jasno
Ponoči bo precej jasno, predvsem ponekod na Primorskem in na severovzhodu države bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 2 do 8, na Primorskem okoli 10 stopinj C.
8°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
9°C | 18°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 14°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 15°C
torek, 24.10.2017
3°C | 17°C
Opozorila
Četrtek, 19.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
20°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Elo Mihevc - prvi mojster fotografije na ......


KULTURA

| |
23.01.2013      8:56
A A

Elo Mihevc - prvi mojster fotografije na Vrhniki


Končno je tudi Vrhnika dobila prvega mojstra fotografije. Ta prestižni naziv je po dolgih letih udejstvovanja na področju fotografije pridobil Elo Mihevc. Za naziv mojstra fotografije je potrebno veliko truda in znanja, saj je potrebno zbrati 1400 tekmovalnih točk in vsaj 8 mednarodnih nagrad.


Dvoboj (foto: Elo Mihevc)
Dvoboj (foto: Elo Mihevc)
Deli:

Najbolj pomembna pa je umetniška ocena, ki jo na podlagi predložene kolekcije fotografij oceni umetniški svet fotografske zveze Slovenije.

Elo se že vrsto let ukvarja s fotografijo. Njegovo področje je naravoslovna fotografija, natančneje lovska fotografija. Z leti si je nabral nešteto izkušenj pri zasledovanju in fotografiranju živali v prosti naravi. Ne zanimajo ga pa samo zveri, rad fotografira tudi žuželke, žabe, ptice… kot sam pravi mu je to v še večje veselje. Vsekakor je potrebno za določeno vrsto živali imeti poseben pristop, kot denimo za žuželke makro opremo, za ptice in divjad pa močne objektive. Zelo pomembno je tudi znanje biologije saj mora fotograf preučiti vsako žival posebej in spoznati njene navade. Elo pa ni samo naravoslovni fotograf. Pred kratkim je predstavil kolekcijo na temo 'konj' v galeriji MMG na Vrhniki, razstava je bila odlično ocenjena. Samostojne razstave je imel tudi na Velenjskem gradu in še v nekaterih mestih po Sloveniji. V mesecu marcu pripravlja razstavo na Jesenicah, v načrtu pa ima tudi razstavo fotografij za katere je prejel nagrade v ZDA, Avstriji, Bosni in seveda tudi v Sloveniji, kot na primer zlata medalja na temo Ljubljanskega barja, ki mu jo je podelil župan občine Ljubljana, Zoran Jankovič. Nagrade pa so mu pred leti prinesle tudi mednarodni naziv 'Artist-umetnik FIAP', ki mu ga je podelilo združenje evropskih fotografov FIAP iz Pariza, na katerega je še posebej ponosen.

Elo ni samo fotograf, je vsestranski umetnik, sodeluje pri dveh že uveljavljenih glasbenih zasedbah 'Latino.si' in 'Gaucho', obenem se ukvarja z vzgajanjem bonsajev in kaktusov, vsi vrhničani pa ga poznamo kot odličnega mojstra urarja.

Na področju fotografije je aktiven že vrsto let, je član štirih fotoklubov in sicer:  Foto kluba Okular z Vrhnike, Fotokluba Diana katerega predsednik je bil osem let, fotosekcije borovniškega KUD Karel Barjanski ter Foto društva Grča iz Kočevja .  

Člani foto kluba Okular smo na našega mojstra ponosni in mu ob tej priložnosti, za zasluženo pridobljeni naziv, iskreno čestitamo.

 

Rado Krasnik predsednik foto kluba Okular
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.