Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 18.08.2018

pretežno jasno
Ponoči bo večinoma jasno. Zjutraj se bo na jugovzhodu rahlo pooblačilo. Najnižje jutranje temperature bodo večinoma od 13 do 16, ob morju okoli 19 °C.
17°C | 32°C
nedelja, 19.08.2018
17°C | 32°C
ponedeljek, 20.08.2018
16°C | 32°C
torek, 21.08.2018
17°C | 32°C
Opozorila
Petek, 17.8.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
17°C
32°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Družno nastopili kar trije zbori


KULTURA

| |
05.12.2016      10:42
A A

Družno nastopili kar trije zbori


Vrhnika, 3. december – Vrhniško društvo invalidov »Mednarodni dan invalidov« tradicionalno obeleži s celovečernim koncertom svojega mešanega pevskega zbora. Letos so se pevkam in pevcem na odru pridružili še Ženski pevski zbor Upanje iz doma upokojencev in mešani pevski zbor društva upokojencev.


Deli:

Družen nastop treh zborov, ki se je zgodil v sklepni fazi koncerta v Cankarjevem domu, ni bil naključen, kajti skupni imenovalec jim je isti zborovodja – Jože Jesenovec. Druga posebnost večera pa je bila ta, da je bil skoraj ves avtorski, kar se ne zgodi velikokrat. Namreč pevski zbor Društva Invalidov Vrhnika premore kar nekaj ustvarjalcev, ki vsak na sebi lasten način bogatijo pevsko kulturo. To je pevka Lučka Štebal, ki tekstu dodaja osnovno melodijo, pa pevec in harmonikar Jože Gostiša, ki dodaja melodije in besedila, ter omenjeni zborovodja Jesenovec, ki dela tudi glasbeno uskladi, marsikatero pesem pa tudi napiše.

V prvem delu koncerta je nastopil samo mešani pevski zbor društva invalidov, kasneje pa se mu je na odru pridružil še ženski pevski zbor iz Doma upokojencev Vrhnika in čisto na koncu še Mešani pevski zbor Društva upokojencev Vrhnika. Večer so obogatili še solisti: Aleš Kovač, Lučka Štebal in Zoran Habe ter seveda harmonikar Jože Gostiša. Kot vse dosedanje koncerte je tudi tega vodila Mirjam Suhadolnik.

 

Gašper Tominc, foto: GT
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 461
Izšla: 02.07.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.