Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 23.05.2018

oblačno
Dopoldne bo oblačnost od juga naraščala, na jugu so možne manjše padavine. Popoldne bo spremenljivo do pretežno oblačno. Sredi dneva in popoldne bodo nastajale plohe in predvsem na vzhodu posamezne nevihte. Najvišje dnevne temperature bodo od 20 do 24 °C.
14°C | 24°C
četrtek, 24.05.2018
15°C | 24°C
petek, 25.05.2018
15°C | 26°C
sobota, 26.05.2018
15°C | 27°C
nedelja, 27.05.2018
15°C | 28°C
Opozorila
Sreda, 23.5.2018 ob 10h
Dodatnega opozorila ni.
14°C
24°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kronika

Požar Kemis: preventivno občanom odsvetujejo ......


KRONIKA

| |
16.05.2017      5:42
A A

Požar Kemis: preventivno občanom odsvetujejo daljše aktivnosti na prostem


Vrhnika, 16. maj - Sinoči je ob 19:50 zagorelo v Kemisu v Sinji Gorici, ki se ukvarja z zbiranjem in predelavo nevarnih odpadkov. Gasilci so požar v zgodnjih jutranjih urah pogasili. Vzrok požara še ni znan, nastala pa je velika gmotna škoda.


Deli:

Aktivirani so bili gasilci iz Gasilske zveze Vrhnika, kasneje pa še enote iz GZ Logatec, GZ Cerknica, ter poklicni gasilci GB Ljubljana in Kranj. Skupaj je na intervenciji sodelovalo 256 gasilcev, na zdravstveni primarni triaži je sodelovalo 27 oseb, 24 policistov in 5 oseb službe za podporo.  Aktiviran je bil tudi celoten štab CZ Vrhnika. Enajst oseb je bilo evakuiranih in so bili začasno nameščeni pri sorodnikih. 

Kot so sporočili iz štaba Civilne zaščite, ta še vedno spremlja morebiten vpliv požara na okolje, posledično bodo aktivirane pristojne strokovne službe. Občanom zaenkrat iz čiste preventive odsvetujejo dolgotrajnejše aktivnosti na prostem. Šole in vrtci bodo delovali nemoteno, a z omejenimi aktivnostmi na zunanjih površinah. Voda je pitna, prekuhavanje je priporočljivo za podtalnice in vodnjake. Povrtnine pred uporabo preventivno operite. Sporočili so še, da požarišče ostaja omejeno v območju 200 metrov, daljše zadrževanje na tem področju ni dovoljeni. Vse ažurne informacije so dostopne na internetni strani občine Vrhnike, www.vrhnika.si. Občani se za dodatne informacije lahko obrnejo na tel. št. 01/755 2100 (Štab CZ).

Gašper Tominc
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 459
Izšla: 30.04.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.