Logo MojaObčina.si

Vrhnika

DANES
14°C
7°C
JUTRI
17°C
10°C
14753

Se boste to soboto vrnili iz tujine? Preberite.

Od te SOBOTE bo po vstopu v Slovenijo za zdrave osebe odrejena karantena, za osebe z bolezenskimi znaki okužbe s koronavirusom pa izolacija.

Karantena za zdrave je predvidena na stalnem ali začasnem naslovu za 14 dni. Do doma ali lokacije karantene se odpeljite po najkrajši poti brez ustavljanja. Do prejema odločbe po pošti se izolirajte (ostanite doma in se izogibajte stikom z drugimi). Če kaj potrebujete, kontaktirajte Rdeči križ ali Civilno zaščito. V primeru, da opažate bolezenske znake, pokličite izbranega zdravnika. Po presoji zdravnika boste v izolaciji na domu ali v bolnišnici.

Če doma nimate pogojev za karanteno ali izolacijo, o tem obvestite policijo na meji, da vam bo zagotovila nadomestno lokacijo v hotelskih objektih.
Za neupoštevanje navodil je predvidena denarna kazen 400 evrov.

gt

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi