Logo MojaObčina.si

Vrhnika

JUTRI
6°C
-2°C
SRE.
4°C
-2°C

Bliža se prvi november, izognite se gneči na pokopališčih

Pred vrati je dan spomina na mrtve. V luči Odloka o začasni omejitvi gibanja in zbiranja ljudi je začasno omejeno prehajanje med občinami, to pa pomeni tudi drugačen način obiskovanja grobov v času prihajajočih praznikov.
Za obisk grobov izven občine vašega stalnega oz. začasnega bivališča boste potrebovali ustrezno dokazilo, kot sta npr. položnica o plačilu najema groba oziroma pogodba o najemu grobnega prostora ter izpolnjeno izjavo .
Pokopališča spadajo med odprte javne prostore zato je uporaba zaščitne maske ali druge oblike zaščite ustnega in nosnega predela obraza obvezna.
Svetujemo, da grobove svojcev obiščete v dneh pred 1. novembrom ali kasneje, saj bo takrat gneča na pokopališčih manjša. Hkrati tudi odsvetujemo druženje s sorodniki, sploh v zaprtih prostorih in brez maske na obrazu. Po koncu epidemije bo priložnosti za tovrstna srečanja še dovolj. (gt)

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi