Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 21.09.2018

jasno
Popoldne bo pretežno jasno. Najvišje dnevne temperature bodo od 25 do 30 °C.
14°C | 30°C
sobota, 22.09.2018
16°C | 17°C
nedelja, 23.09.2018
10°C | 24°C
ponedeljek, 24.09.2018
14°C | 19°C
torek, 25.09.2018
5°C | 15°C
Opozorila
Petek, 21.9.2018 ob 11h
Jutri dopoldne bodo predvsem na Gorenjskem, severnem Primorskem in deloma v osrednji Sloveniji možni krajevni nalivi, zaradi katerih pričakujemo močnejši porast hudourniških vodotokov.
14°C
30°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Čas je, da postanemo aktivni!


NOVICE

| |
14.08.2017      21:06
A A

Čas je, da postanemo aktivni!


Ali radi živite? Jaz ja - in ni mi vseeno kako.


Medsebojna_povezanost.
Medsebojna_povezanost.
Deli:

Požar, ki je 15.05.2017 zajel velik del podjetja Kemis, ki ni imelo 24-urnega požarnega varovanja in v delu podjetja v katerem je do požara prišlo ni imelo sistema za avtomatsko gašenje, je dokončno porušil že desetletja načeto naravno ravnovesje na Vrhniki. Pomembno je ogrozil kvaliteto našega življenja in čistost okolja.

SPRAŠUJEM SE KOMU NAJ V TEJ ZGODBI ZAUPAM? Podjetju, ki zase trdi, da je družbeno odgovorno, a ne povrne stroškov za uničeno gasilsko opremo? Državnim službam, ki ne vedo ena za drugo in med sabo ne sodelujejo, le prelagajo pristojnost ena na drugo ter ukrepajo večinoma nestrokovno? KOMU?


ZDAJ,
ko je na Vrhniki prišlo do onesnaženja z nevarnimi snovmi vseh vrst in so se državne službe na dogodek odzvale nestrokovno, mislim, da je pravi čas, da Vrhničani in Vrhničanke rečemo DOVOLJ! Čas je da postanemo aktivni, skupaj zahtevamo strokovnost in odgovornost vseh vpletenih, zahtevamo spoštovanje do ljudi in naravnega okolja.

Kakor vsak dogodek, pa ima tudi ta požar poleg negativnih, tudi pozitivno posledico. Vrhničani smo se začeli ob njem končno PREBUJATI IZ DRUŽBENE PASIVNOSTI.  POSTAJAMO ODGOVORNI IN AKTIVNI KRAJANI IN DRŽAVLJANI! ČAS JE, DA SE POVEŽEMO IN SODELUJEMO!

DRAGI VRHNIČANI IN VRHNIČANKE UDELEŽITE SE ZBORA OBČANOV, KI BO KONEC AVGUSTA 2017! SPRAŠUJTE!  POSLUŠAJTE!  BODITE SLIŠANI!

Vprašajmo se kakšno življenje želimo? Kaj želimo za Vrhniko in za Slovenijo? Koliko smo vredni? Ali smo vredni manj kot 1500 t smeti? Ali želimo, da neodgovorna podjetja še naprej ogrožajo naše življenje in življenje naših potomcev?

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 462
Izšla: 27.08.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.