Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 19.11.2018

oblačno
2°C | 4°C
torek, 20.11.2018
1°C | 5°C
sreda, 21.11.2018
2°C | 6°C
četrtek, 22.11.2018
4°C | 7°C
petek, 23.11.2018
5°C | 7°C
Opozorila
Ponedeljek, 19.11.2018 ob 11h
V noči na torek bo burja na Primorskem na izpostavljenih mestih presegla hitrost 100 km/h. Predvsem na prehodu med Notranjsko in Primorsko bodo razmere povsem zimske, vidljivost bo krajevno močno zmanjšana, veter bo prenašal sneg.
2°C
4°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Zdravje in lepota

Preventivni pregled v sejni sobi KD Vransko - ......


ZDRAVJE IN LEPOTA

| |
19.03.2018      11:28
A A

Preventivni pregled v sejni sobi KD Vransko - mnenje občanaDeli:

Spoštovani!

 

Na dom smo dobili vabilo na brezplačni preventivni pregled, ki naj bi potekal v sejni sobi KD Vransko, 20.03.2018. Na Vas se obračam, ker ste upravitelj omenjenega prostora. Dogodek je namreč z medicinskega vidika etično in strokovno sporen. 

V vabilu navajajo, da naj bi bil pregled s sistemom NLS v pomoč osebnemu zdravniku in naj bi s slikami, opisom in odstotki odstopanja od normalnega delovanja vsakega posameznega organa koristil kot informacija o zdravju in osebnemu zdravniku pomenil pomoč za mnogo hitrejši način določanja popolne diagnoze. Navedbe v tem odstavku so popolnoma neresnične.

Gre za bioresonančno metodo, ki ne temelji na z dokazi podprti medicini. Uporaba takšne diagnostične metode v zdravniški praksi bi  v Sloveniji pomenila odvzem licence, saj se zdravnik v Sloveniji pri svojem delu ne sme posluževati alternativnih metod zdravljenja. Le v kolikor se kakšna takšna metoda z znanstvenim raziskovanjem izkaže za učinkovito, lahko ta preide v zdravniško prakso za točno določeno indikacijo. Kot primer navajam akupunkturo, ki se  v klinični praksi v Sloveniji že uporablja. NLS metoda, ki jo ponuja CPD Ljubljana IGASO D.O.O., pa med uveljavljene metode ne spada.

Zato menim, da gre v opisanem primeru za načrtno zavajanje neozaveščenih ljudi. Poleg tega je vsem zavarovanim osebam na vsakih 5 let na voljo brezplačni preventivni zdravniški pregled v okviru primarnega zdravstvenega zdravstva, po potrebi pa tudi sekundarnega in terciarnega. Vsekakor sem pristaš preventivnega delovanja, vendar le z znanstveno podprtimi metodami, ne pa z načini, ki niso  dokazano učinkoviti. Žal živimo v času, ko želja po dobičku pogosto prevlada nad moralnimi in etičnimi vrednotami. Mislim, da je tako hote ali nehote tudi v tem primeru. Zato apeliram na Vas, da soobčane zaščitite pred omenjeno nevarnostjo. Za dodatna pojasnila se lahko obrnete name ali po želji na katerega koli od izvajalcev zdravstvene dejavnosti v zdravstveni postaji Vransko. Prosim za čimprejšen odgovor na moj apel. Zahvaljujem se za Vaše odgovore in dejanja.

 

S spoštovanjem, 

Jernej Lesjak

 
Več lahko preberete na: http://www.delo.si/prosti-cas/zdravje/zdravstveni-blog-alternativno-ubijanje.html
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vransko!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Občinski informator Vransko
Številka: 149
Izšla: 30.10.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
November 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
19.11.2018
Danes ni dogodkov.
23.11.2018 | Kultura
DAN MODRIH KNJIG

Bodite prvi pri oddaji mnenja.