Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 20.09.2018

pretežno jasno
Zvečer bodo še krajevne nevihte, ponoči se bo zjasnilo. Zjutraj bo pretežno jasno, po nekaterih kotlinah in dolinah bo megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 10 do 15, ob morju okoli 18°C.
13°C | 27°C
petek, 21.09.2018
12°C | 29°C
sobota, 22.09.2018
13°C | 23°C
nedelja, 23.09.2018
10°C | 20°C
Opozorila
Sreda, 19.9.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
13°C
27°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Zdravje in lepota

Preventivni pregled v sejni sobi KD Vransko - ......


ZDRAVJE IN LEPOTA

| |
19.03.2018      11:28
A A

Preventivni pregled v sejni sobi KD Vransko - mnenje občanaDeli:

Spoštovani!

 

Na dom smo dobili vabilo na brezplačni preventivni pregled, ki naj bi potekal v sejni sobi KD Vransko, 20.03.2018. Na Vas se obračam, ker ste upravitelj omenjenega prostora. Dogodek je namreč z medicinskega vidika etično in strokovno sporen. 

V vabilu navajajo, da naj bi bil pregled s sistemom NLS v pomoč osebnemu zdravniku in naj bi s slikami, opisom in odstotki odstopanja od normalnega delovanja vsakega posameznega organa koristil kot informacija o zdravju in osebnemu zdravniku pomenil pomoč za mnogo hitrejši način določanja popolne diagnoze. Navedbe v tem odstavku so popolnoma neresnične.

Gre za bioresonančno metodo, ki ne temelji na z dokazi podprti medicini. Uporaba takšne diagnostične metode v zdravniški praksi bi  v Sloveniji pomenila odvzem licence, saj se zdravnik v Sloveniji pri svojem delu ne sme posluževati alternativnih metod zdravljenja. Le v kolikor se kakšna takšna metoda z znanstvenim raziskovanjem izkaže za učinkovito, lahko ta preide v zdravniško prakso za točno določeno indikacijo. Kot primer navajam akupunkturo, ki se  v klinični praksi v Sloveniji že uporablja. NLS metoda, ki jo ponuja CPD Ljubljana IGASO D.O.O., pa med uveljavljene metode ne spada.

Zato menim, da gre v opisanem primeru za načrtno zavajanje neozaveščenih ljudi. Poleg tega je vsem zavarovanim osebam na vsakih 5 let na voljo brezplačni preventivni zdravniški pregled v okviru primarnega zdravstvenega zdravstva, po potrebi pa tudi sekundarnega in terciarnega. Vsekakor sem pristaš preventivnega delovanja, vendar le z znanstveno podprtimi metodami, ne pa z načini, ki niso  dokazano učinkoviti. Žal živimo v času, ko želja po dobičku pogosto prevlada nad moralnimi in etičnimi vrednotami. Mislim, da je tako hote ali nehote tudi v tem primeru. Zato apeliram na Vas, da soobčane zaščitite pred omenjeno nevarnostjo. Za dodatna pojasnila se lahko obrnete name ali po želji na katerega koli od izvajalcev zdravstvene dejavnosti v zdravstveni postaji Vransko. Prosim za čimprejšen odgovor na moj apel. Zahvaljujem se za Vaše odgovore in dejanja.

 

S spoštovanjem, 

Jernej Lesjak

 
Več lahko preberete na: http://www.delo.si/prosti-cas/zdravje/zdravstveni-blog-alternativno-ubijanje.html
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vransko!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Občinski informator Vransko
Številka: 147
Izšla: 31.08.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
September 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
19.09.2018
Danes ni dogodkov.
21.09.2018 | Tečaji in delavnice
Brezplačni nadaljevalni tečaj španskega jezika
23.09.2018 | Družabni dogodki
SREČANJE STAREJŠIH OBČANOV
26.09.2018 | Tečaji in delavnice
BREZPLAČNI NADALJEVALNI TEČAJ NEMŠKEGA JEZIKA
26.09.2018 | Kultura
BRALNI KLUB z gostjo
21.09.2018 | Tečaji in delavnice
Brezplačni nadaljevalni tečaj španskega jezika
22.09.201 | Šport
8. rekreacijski tek TEK ZA SMEH - VRANSKO TEČE
23.09.2018 | Družabni dogodki
SREČANJE STAREJŠIH OBČANOV
26.09.2018 | Tečaji in delavnice
BREZPLAČNI NADALJEVALNI TEČAJ NEMŠKEGA JEZIKA
26.09.2018 | Kultura
BRALNI KLUB z gostjo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.