Logo MojaObčina.si

Vransko

DANES
15°C
-1°C
JUTRI
14°C
-1°C
Deli

Letos v desetih akcijah 598 krvodajalcev, na Vranskem 157

Žalsko območno združenje Rdečega križa (RK) je oktobra in novembra organiziralo še zadnji dve krvodajalski akciji v tem letu. Konec oktobra je bila akcija v Gasilskem domu Prebold, ki se jo je udeležilo 48 krvodajalcev, v začetku novembra pa v telovadnici UPI Ljudske univerze Žalec, kjer je kri darovalo 56 krvodajalcev.

Kot je povedal strokovni sekretar Območnega združenja RK Žalec Črešnovar, je letos žalsko združenje organiziralo 10 krvodajalskih akcij, in sicer štiri za Zavod za transfuzijsko medicino Ljubljana, šest pa za celjski transfuzijski center. Akcij se je udeležilo skupaj 598 krvodajalcev. Še vedno sta najbolje obiskani akciji na Vranskem, kjer se je akcije januarja udeležilo 86 krvodajalcev, julija pa 71.

Naslednje leto bo OORK Žalec pripravila znova več krvodajalskih akcij, prva bo v Kulturnem domu Vransko 17. januarja 2019 od 7. do 10. ure.

                                                                                          T. Tavčar

                                                                                                                 

 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!