Logo MojaObčina.si

Vransko

JUTRI
23°C
7°C
ČE.
21°C
6°C

7. april 2020 - Svetovni dan zdravja

Svetovni dan zdravja letos posvečen medicinskim sestram, zdravstvenim tehnikom in babicam

 

 

Svetovna zdravstvena organizacija (SZO) je v počastitev 200-letnice rojstva Florence Nightingale, utemeljiteljice sodobne zdravstvene nege, leto 2020 razglasila za mednarodno leto medicinskih sester in babic.


 

Letošnja tema Svetovnega dneva zdravja je zato namenjena podpori medicinskim sestram, zdravstvenim tehnikom in babicam pri njihovem delu. Skrb za zdravje nas večina najprej poveže z različnimi profili zdravnikov, vendar zelo velik delež te skrbi nosijo njihovi nepogrešljivimi sodelavci: medicinske sestre, zdravstveni tehniki in babice.


 

Celotno sporočilo za medije je dosegljivo na naslednji povezavi,


Hkrati vas vabimo tudi k spremljanju naših družbenih omrežjih - Instagram, Facebook in Twitter.

 

______________________

Center za komuniciranje /

Communication Department

 

 

Nacionalni inštitut za javno zdravje/

National Institute of Public Health

 

Trubarjeva 2, SI-1000 Ljubljana

t   +386 1 2441 494

f   +386 1 2441 447

pr@nijz.si

www.nijz.si

Podatkovni portal NIJZ

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi