Logo MojaObčina.si
DANES
23°C
14°C
JUTRI
24°C
15°C
Oceni objavo

Zbiranje hrane za živali v Vrtcu Vransko

V Vrtcu Vransko smo s pomočjo otrok, staršev in strokovnih delavcev en mesec zbirali hrano, igrače ter pripomočke za zapuščene živali. Skupaj smo izdelali plakat, narisali nekaj risbic in se večkrat ustavili ob škatli, ki je bila namenjena zbiranju hrane. Otrokom smo skušali razložiti, zakaj je toliko zapuščenih žival, zakaj potrebujemo hrano, kako živali trpijo in podobno. Cilj iz kurikuluma za vrtce s področja narave nam narekuje, da si pridobivamo izkušnje z živimi bitji, jih spoznavamo, spoštujemo, uživamo z njimi ter se zanimamo za njihove življenjske pogoje. Pomembno je, da pri najmlajših spodbudimo ljubezen, skrb ter sočutje do vseh živali.

Povezali smo se z lokalnim Zavodom Muri, ki na Vranskem deluje četrto leto in se trudi izboljšati problematiko zapuščenih živali na lokalni ravni. Za tak podvig je potrebno ogromno energije, volje, časa ter ljubezni do živali. V Zavod smo se odpravili z oddelkom 34 let, saj bi bilo zaradi prostorske stiske nemogoče, da bi jih obiskal celoten vrtec. Zelo lepo so nas sprejeli in nam razkazali prijetne prostore in živali. Trenutno je največ zapuščenih muc, s katerimi  so se lahko otroci malo poigrali, jih božali ter jih nahranili. Doživetje je bilo nepozabno, pozitivno in je otroke zelo osrečilo. Celo popoldne so se pogovarjali o Zavodu Muri in živalih.

Zahvaljujemo se vsem staršem za vsak prispevek ter Zavodu Muri za njihov trud, skrbno delovanje in lep sprejem.

Za Vrtec Vransko zapisala Branka Hrastnik.

Oglejte si tudi