Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.10.2017

jasno
Danes bo na zahodu zmerno, ponekod občasno pretežno oblačno. Drugod bo precej jasno. Sredi dneva in popoldne bo ponekod pihal jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 18 do 24 stopinj C.
4°C | 22°C
petek, 20.10.2017
5°C | 21°C
sobota, 21.10.2017
7°C | 21°C
nedelja, 22.10.2017
7°C | 19°C
ponedeljek, 23.10.2017
6°C | 13°C
Opozorila
Četrtek, 19.10.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
22°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

VRANSKO V LOVORIKAH NA CONCOURS D'ELEGANCE V ......


NOVICE

| |
25.05.2015      12:42
A A

VRANSKO V LOVORIKAH NA CONCOURS D'ELEGANCE V VILLA D'ESTE (ITALIJA)


Muzej motociklov Grom je domov pripeljal prvo nagrado za motocikel Puch "N", letnik 1912


Podelitev priznanja in nagrade
Podelitev priznanja in nagrade
Deli:

Concours d'Elegance Villa d'Este je morda najpomembnejši dogodek, vezan na starodobna vozila v Evropi. 
Gre za tradicionalni dogodek, ki se odvija že vse od leta 1929, torej vse od razcveta plemiških avtomobilov dalje. Vrhunska organizacija, gostoljubnost, odlična lokacija ob jezeru Como v Italiji, dragocena vozila in prisotnost v mednarodnem tisku, privabijo številne pomembne goste med občinstvo. Med odmevnimi imeni so bili vsi predstavniki BMW AG - Group Classic, Carlo Perelli - novinarska legenda s področja avtomobilizma in motociklizma, Ulrich Knieps - predsednik strokovne žirije in direktor BMW- ja, Danilo Zucchetti - vodja hotelov Villa d'Este, glavni ​oblikovalec​ motociklov BMW- ja v Münchnu in avtor najnovejšega šestvaljnega motocikla BMW 101 - Edgar Heinrich, Roberto Loi - predsednik ASI in predsednik kulturne komisije FIVA, predsednik FIVA - Patrick Rollet, Josep M. Companys - FIVA ​steward​, Simon Kidston, Dominik Fischlin in druge eminentne osebnosti iz sveta avtomobilizma in motociklizma, župani in drugi politiki.
Poudarek na oblikovanju, zgodovinska pomembnost vozil, izvirnost in odlična ohranjenost vozil so združila pretekli vikend najpomembnejša in najlepša vozila  z vsega sveta. Občudovati je bilo možno približno 50 avtomobilov, zgrajenih med 1920 in 1980, in 35  motociklov, narejenih med 1912 in 1980. Na Concoursu so bila seveda razstavljena samo vozila, ki so jih po skrbnem mednarodnem predizboru izbrali med več sto prijavljenimi. Vozila so bila organizirana in razstavljena v različnih kategorijah. Po večurnem natančnem pregledovanju s strani strokovne žirije vsakega razstavljenega vozila posebej so včeraj končno razglasili zmagovalce. Slovenski PUCH "N", letnik 1912, številka SVAMZ certifikata n°195, last Petja Groma, je zmagal in dobil prvo nagrado v kategoriji "A".​ Motorno kolo je sicer razstavljeno v Muzeju motociklov Grom na Vranskem. ​
Istočasno je potekala dražba dražbene hiše Sotheby: najcenejše vozilo je bilo prodano za približno 900.000 evrov. 

Več fotografij z dogodka si lahko ogledate na www.svamz.com.
Povezave:www.svamz.com
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vransko!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Občinski informator Vransko
Številka: 137
Izšla: 29.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.