Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 19.11.2018

oblačno
Ponoči in zjutraj bo v zahodni Sloveniji delno jasno. Drugod bo oblačno, ponekod v notranjosti bo zjutraj rahlo snežilo. Na Primorskem bo pihala šibka do zmerna burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -3 do 2, na Primorskem okoli 4 °C.
2°C | 4°C
torek, 20.11.2018
1°C | 4°C
sreda, 21.11.2018
2°C | 6°C
četrtek, 22.11.2018
4°C | 6°C
Opozorila
Nedelja, 18.11.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
2°C
4°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Obisk svetega Miklavža


VERSKE

| |
14.12.2016      10:57
A A

Obisk svetega MiklavžaDeli:

Kot vsako leto je tudi letos sveti Miklavž v spremstvu svojih zvestih pomočnikov, angelov in parkljev, na Vranskem obiskal ostarele in otroke.


Najprej je obiskal in z darili razveselil ostarele v Zavodu svetega Rafaela, kjer so pokramljali in molili. Stanovalci so svetemu Miklavžu obljubili, da mu bodo za prihodnje leto napisali kakšno lepo pismo in ga veseli spet pričakovali v svoji sredi ter da naj nikar ne zamuja z obiskom pri njih.


Od tam je pot nadaljeval v farno cerkev svetega Mihaela, kjer ga je nestrpno pričakovala množica otrok s svojimi starši. Otroci so mu narisali veliko risb, napisali pesmi ter zgodbice. Sveti Miklavž  je z veseljem prebral vso njihovo pošto. Najbolj pogumni so mu zapeli pesmice in sami ali skupaj z njim zmolili kakšno molitvico. Ko jim je sveti Miklavž razdelil vsa darila, jim je obljubil, da jih prihodnje leto spet obišče, ter jih povabil, naj v tako velikem številu skupaj s svojimi starši pridejo tudi k nedeljski sveti maši.


Nataša Juhart


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vransko!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Občinski informator Vransko
Številka: 149
Izšla: 30.10.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
November 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
18.11.2018
Danes ni dogodkov.
23.11.2018 | Kultura
DAN MODRIH KNJIG

Bodite prvi pri oddaji mnenja.