Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 16.07.2018

pretežno oblačno
Danes bo sprva zmerno, popoldne pa spremenljivo do pretežno oblačno. Predvsem v drugi polovici dneva se bodo pojavljale plohe in nevihte. Najvišje dnevne temperature bodo od 23 do 28 °C.
13°C | 28°C
torek, 15.07.2018
15°C | 27°C
sreda, 17.07.2018
15°C | 28°C
četrtek, 18.07.2018
13°C | 30°C
petek, 19.07.2018
14°C | 27°C
Opozorila
Ponedeljek, 16.7.2018 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
13°C
28°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

KOLEDOVANJE V ŽUPNIJI VRANSKO


VERSKE

| |
10.01.2017      10:41
A A

KOLEDOVANJE V ŽUPNIJI VRANSKO


"Česar se mi veselimo, radi z drugimi delimo!¨"


Deli:

Prisrčno vsi pozdravljeni,

mi radi bi vam voščili,

za praznike veselje, mir

in v novem letu sreče vir ...

 

V času božično-novoletnih praznikov si je skoraj štirideset  otrok iz vse župnije na glavo dalo krono, se ogrnilo s škrlatnim plaščem, v roke vzelo kadilnico, zvezdo repatico in skrinjico ter pogumno odšlo razglašat veselo oznanilo, da se je rodil Odrešenik sveta. Vonj kadila je objel naše domove, saj so nas obiskali  koledniki, ki so posnemali tri kralje, nam prinašali koledniški blagoslov ter nam voščili mir in dobro v novem letu. Ob tej priložnosti so zbirali prostovoljne prispevke za slovenske misijonarje na Madagaskarju, v Zambiji, Malavi, na Salomonovih otokih, v Ukrajini, Ugandi, Burundiju in Albaniji. Sredstva, ki se bodo letos zbrala v trikraljevski akciji po vsej Sloveniji, bodo v pomoč pri gradnji hiš, šolskih prostorov, socialnih centrov, za nakup zdravil, različne opreme itd. (več si lahko preberete na  http://www.missio.si/).

Hvala vam, dragi otroci, ker ste svoj prosti čas darovali za otroke po svetu, ki jih nikoli ne boste srečali. Hvala vam, dobri ljudje, ker ste z veseljem sprejeli kolednike in darovali. (misijonar Jože Adamič)

 

Vranski koledniki so obiskali tudi dom starejših Sv. Rafaela. Starejši so jih z veseljem sprejeli. Na obrazu marsikaterega je bilo opaziti tudi solze, solze sreče in veselja, in želje, da se naslednje leto zopet srečajo.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vransko!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!