Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.10.2017

pretežno jasno
Ponoči se bo od zahod zjasnilo in zjutraj bo povsod pretežno jasno. Predvsem v severni in vzhodni Sloveniji bo pihal okrepljen severni veter. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, v zatišnih legah okoli 0 stopinj C.
5°C | 16°C
sreda, 25.10.2017
2°C | 17°C
četrtek, 26.10.2017
3°C | 21°C
petek, 27.10.2017
5°C | 20°C
sobota, 28.10.2017
6°C | 15°C
Opozorila
Ponedeljek, 23.10.2017 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
16°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

V Našem domu vedno nekaj delajo


NOVICE

| |
08.01.2014      13:39
A A

V Našem domu vedno nekaj delajoDeli:

Vse življenje nekaj delamo. Kot otroci se igramo in se ob tem privajamo delovnim navadam. Šolarji hodijo v šolo in se učijo veščin, ki jim bodo v življenju vedno prišle prav. Pa pride čas zaposlitve, ko si služimo denar za lažje prebijanje iz dneva v dan. In takrat večkrat rečemo: »Ko bom v pokoju, bom imel(a) več časa zase in za prijatelje.«. Večini to ravno ne uspeva najbolje. Posebej tistim, ki živijo v hiši in imajo radi urejeno okolico svojega doma.

V Zavodu sv. Rafaela področje dela zajema predvsem pomoč stanovalcev v kuhinji in urejanje okolice doma. Pri tem so zelo aktivni – kuharicam pomagajo lupiti jabolka za kompot in čežano, olupijo česen in čebulo. V letu 2013 pa smo se lotili tudi priprave ozimnice. Nekaj od tega ste lahko že sproti prebirali v naših člankih in videli na fotografijah. Poleg ribanja zelja, priprave domače mešanice začimb smo tudi luščili fižol in si sami naredili mešanico za čaj. Med letom smo obirali cvetove lipe, bezga, rmana in obrali liste citronke. Vse smo skrbno posušili, čaj pa pridno spili. Del svojega vrta nam je prijazno odstopil g. župnik. Tam smo skozi vse leto pridelali okoli 150 kg najrazličnejše zelenjave – od krompirja, solate, čebule, pora do zelene, peteršilja, korenja, fižola in kolerabe.

Ker imajo stanovalci radi urejeno okolico Zavoda, vsako pomlad pridno posadijo rože v zemljo, jeseni pa jih spravijo na toplo, da ne pozebejo. Tudi ko zapade sneg, nam ni treba skrbeti. Gospodje, ki so še pri močeh, pogumno poprimejo za lopato in pomagajo hišniku pri odmetavanju snega.

Kot lahko berete, so naši stanovalci kljub svojim letom še vedno aktivni in opravijo vsako delo. Težavnost je prilagojena vsakemu posebej. Pri tem pa je najbolj pomembno, da pri vsaki dejavnosti sodelujejo prostovoljno.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI ZAVOD SV. RAFAELA VRANSKO? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
ZAVOD SV. RAFAELA VRANSKO
ZAVOD SV. RAFAELA VRANSKO
VRANSKO 144A
Tel:(03) 703 42 20
Občinski informator Vransko
Številka: 137
Izšla: 29.09.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 24 25 26 27 28 29 30 31 1 2
24.10.2017 | Šole in vrtci
PRAVLJIČNA URA S POUSTVARJANJEM
24.10.2017 | Kultura
Pravljična ura v Občinski knjižnici Tabor
24.10.2017 | Šport
Šola športnega plezanja
27.10.2017 | Kultura
Po domače pri Lisjaku

Bodite prvi pri oddaji mnenja.