Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 18.11.2018

oblačno
Danes bo v zahodni Sloveniji delno jasno, drugod pretežno oblačno. Predvsem na Kočevskem bo občasno naletaval sneg. Pihal bo vzhodni veter, na Primorskem zmerna do močna burja, ki bo čez dan nekoliko oslabela. Najvišje dnevne temperature bodo od 1 do 5, na Goriškem in ob morju do 10 °C.
0°C | 5°C
ponedeljek, 17.11.2018
0°C | 8°C
torek, 19.11.2018
2°C | 3°C
sreda, 20.11.2018
2°C | 4°C
četrtek, 21.11.2018
2°C | 5°C
Opozorila
Nedelja, 18.11.2018 ob 6h
V nedeljo zjutraj in dopoldne bodo najmočnejši sunki burje predvsem v Vipavski dolini še presegli hitrost 100 km/h.
0°C
5°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Izlet pod Grossglockner


ŠPORT, TURIZEM

| |
16.06.2017      14:50
A A

Izlet pod GrossglocknerSkupinska
Skupinska
Deli:

V soboto, 3. junija, se je 53 planincev odpeljalo skozi karavanški predor mimo Beljaka in Špitala do majhne avstrijske vasice Heiligenblut. Tu smo si po ogledu vasi in znamenite cerkve (v kateri po stari legendi hranijo sveto kri) privoščili malico na parkirišču. Nato smo se odpeljali proti ploščadi Franca Jožefa pod Grossglockner. Med potjo smo imeli manjšo okvaro na avtobusu, vendar smo jo s pomočjo planinca Pavleta uspešno odpravili.

Po prihodu na ploščad smo se nekateri odpravili na triurni pohod skozi šest tunelov do planote, žal pa so se nekateri zaradi večjega snežišča na pol poti obrnili. Sneg na poti je  predstavljal takšno oviro, da manj izkušeni pač niso tvegali. 

Manjša skupina, ki je ostala na ploščadi, je obiskala znamenitosti v okolici: sestop do ledenika, občudovanje svizcev … Štiri ure v tej prečudoviti naravi s še lepšimi pogledi na okoliške tritisočake so kar prehitro minile, zato smo počasi krenili še do druge razgledne točke našega izleta, to je gorski prelaz Edelweiß-Spitze. Tudi tu smo eno uro ob kavici uživali v sprehodu in prelepih razgledih, odločeni, da se sem še vrnemo.

 

Na poti proti domu smo se nato ustavili še na večerji v Žirovnici. Na Vransko smo prispeli v poznih večernih urah dobre volje in prijetno utrujeni.


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vransko!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Občinski informator Vransko
Številka: 149
Izšla: 30.10.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
November 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
18.11.2018
Danes ni dogodkov.
23.11.2018 | Kultura
DAN MODRIH KNJIG

Bodite prvi pri oddaji mnenja.