Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.10.2017

oblačno
Zvečer bo oblačno s padavinami, tudi posameznimi nevihtami, ki bodo ponoči od zahoda slabele in do jutra že večinoma ponehale. Ponekod bo pihal severni veter, na Primorskem sprva močna burja, ki bo postopno slabela in do jutra ponehala. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 8, ob morju okoli 11 stopinj C.
7°C | 13°C
torek, 24.10.2017
4°C | 17°C
sreda, 25.10.2017
3°C | 17°C
četrtek, 26.10.2017
3°C | 21°C
petek, 27.10.2017
6°C | 19°C
Opozorila
Nedelja, 22.10.2017 ob 17h
Zvečer bo na Primorskem pihala zmerna do močna burja. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h. Že v drugi polovici noči na ponedeljek bo hitro slabela.
7°C
13°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Tretješolci: Z lokalcem v Celje in z vlakom ......


NOVICE

| |
17.05.2016      7:52
A A

Tretješolci: Z lokalcem v Celje in z vlakom na PolzeloDeli:

11. 5. 2016 smo imeli tehniški dan promet. S šolskim kombijem smo se peljali do Šempetra. Potem smo šli na lokalni avtobus, kjer smo kupili vozovnice. Prišli smo v Celje. Tam smo si ogledali železniško postajo. Spoznali smo sprevodnika, strojevodjo in prometnika. Ugotovili smo, da ima železnica podhod, tri perone, šest tirov in kontrolni stolp. Potem smo šli na avtobusno postajo. Tam je bilo veliko avtobusov in peronov. Ogledali smo si vozni red za Vransko. Šli smo tudi na tržnico. Tam smo spraševali branjevce in branjevke, od kod je kakšno sadje oziroma zelenjava. Na koncu smo si kupili vozovnice za vlak. Peljali smo se do Polzele. Izstopili smo in šli na kombi. Všeč mi je bilo, ko smo spraševali branjevce in branjevke.

Val Radulj, 3. a

 

Najprej smo odšli na šolski kombi. Imel je samo 18 sedežev, zato štirje niso mogli na isti kombi. S kombijem smo se peljali do Šempetra. Tam smo počakali na avtobus. Potem smo vstopili na avtobus. V njem smo kupili vozovnico. Sedel sem z Dominikom. Do Celja je bilo dvanajst postaj. Potem smo šli na prvi peron. Tam smo jedli in pili. Potem smo šli v podhod in prišli na tretji peron. Tam smo videli zunanjega prometnika. Videli smo parno lokomotivo in šli v kontrolni stolp. Tam smo videli še notranjega prometnika. Šli smo na tržnico. Pri tržnici smo videli zapor. Potem smo se vrnili nazaj na železniško postajo. Moj ati nam je uredil, da smo šli v strojevodjevo kabino. Všeč mi je bilo, ko sem bil v kabini pri strojevodji. Ta dan bi še kdaj ponovil.

Gašper Orehovec, 3. a

 

Včeraj smo imeli tehniški dan. Zjutraj nas je kombi odpeljal do Šempetra. Ko smo se pripeljali do Šempetra, nas je odložil na postajališču. Na postajališču nas je pobral avtobus in nas odpeljal v Celje na železniško postajo. Tam smo pojedli malico. Potem smo odšli v podhod. S prvega perona smo odšli na tretji peron. Obiskali smo kontrolni stolp. Po ogledu kontrolnega stolpa smo si ogledali železnico, železniške tire, tračnice. Ogledali smo si tudi parno lokomotivo. Potem smo odšli na tržnico. Dobili smo učne liste in spraševali, od kod je sadje in zelenjava in koliko je cena. Odšli smo spet na železniško postajo. Tam smo kupili vozovnice do Polzele. Z vlakom smo se odpeljali na Polzelo. Dan mi je bil všeč.

Matic Dobrovnik, 3. a
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vransko!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Občinski informator Vransko
Številka: 137
Izšla: 29.09.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 23 24 25 26 27 28 29 30 31 1
23.10.2017
Danes ni dogodkov.
24.10.2017 | Kultura
Pravljična ura v Občinski knjižnici Tabor
24.10.2017 | Šole in vrtci
PRAVLJIČNA URA S POUSTVARJANJEM
24.10.2017 | Šport
Šola športnega plezanja
27.10.2017 | Kultura
Po domače pri Lisjaku

Bodite prvi pri oddaji mnenja.