Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 24.11.2017

delno oblačno
Danes se bo predvsem na Primorskem in Notranjskem oblačnost čez dan spet povečala. Drugod bo precej jasno. Popoldne bo ponekod spet zapihal jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 9 do 16°C.
3°C | 14°C
sobota, 25.11.2017
6°C | 12°C
nedelja, 26.11.2017
2°C | 5°C
ponedeljek, 27.11.2017
-6°C | 6°C
torek, 28.11.2017
-6°C | 6°C
Opozorila
Petek, 24.11.2017 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
3°C
14°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

TRAVNIK – NARAVOSLOVNI DAN TRETJEŠOLCEV


NOVICE

| |
29.05.2014      14:09
A A

TRAVNIK – NARAVOSLOVNI DAN TRETJEŠOLCEV


V petek, 23. maja, smo imeli naravoslovni dan na temo travnik. Najprej smo se pred šolo zaščitili proti klopom. Šli smo na Gorico na travnik. Sodelovali smo učenci 3. a in b-razreda, ga. Polona in g. Jože. Ko smo prišli na travnik, smo odložili stvari, vzeli peresnico, podlogo za sedenje in podlago za pisanje. Travnik smo spoznavali s čutili. Morali smo se obrniti ven iz kroga in pisati, kar je učiteljica govorila. Ko je bilo igrice konec, smo se razdelili v skupine po tri. V skupini sem bil z Lukom in Martinom. Dobili smo učni list in ga. Polona je dala navodilo, da naberemo cvetlice. Nabirali smo tudi trave, lovili travniške živali in jih risali. Med vsem delom pa smo se z g. Jožetom igrali dve igrici. Na koncu smo iz travniških rastlin naredili travniški koktajl. Filip Roter Zajec, 3. b


Deli:
V petek smo šli na Gorico na travnik.

Najprej smo šli v krog in uporabljali čutila. Nato smo nabirali cvetlice, ki smo jih tudi nabrali. Nato smo nabirali trave in jih risali. Lovili smo tudi živali. Na koncu smo delali koktajl in odšli v šolo. Najbolj všeč mi je bilo, ko smo delali koktajle.

Jure Kropec, 3. b

 

V petek smo imeli naravoslovni dan. Odšli smo na travnik. Z nami so odšli g. Jože, ga. Polona in učenci 3. a-razreda. Ko smo prišli na travnik, smo se usedli v krog tako, da smo imeli hrbte v krogu in obraze, obrnjene iz kroga. V krogu smo uporabljali čutila. Potem smo se razdelili v skupine. Jaz sem bila v skupini z Nežo in Saro. Nabirale smo cvetlice. Jaz sem nabrala belo ivanjščico. Nato smo imeli delo po skupinah. Delali smo tudi travniške koktajle in vsi smo bili zmagovalci. Nazadnje smo se igrali igrice. Najbolj mi je bilo všeč, ko smo delali koktajle. Naučila sem se, kako se imenujejo travniške cvetlice.

Katja Žuntar, 3. b

 

Na naravoslovnem dnevu smo sodelovali učenci 3.a in 3.b-razreda. Odšli smo na Gorico, in sicer na travnik. Na travniku nam je ga. Polona razdelila učne liste. Odšli smo nabirat različne cvetlice. Na liste smo napisali njihova imena in jih narisali. Ko smo končali z risanjem in s pisanjem, smo odšli iskat travniške živali. Nekateri so našli metulja, črička, pajke … Nato smo jih spustili nazaj v naravo. Na koncu smo se igrali različne igre, kot so delanje koktajlov, skupinske igre … Čez nekaj časa smo odšli nazaj proti šoli in na poti smo našli veliko gozdnih jagod.

Nika Habjan, 3.a
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vransko!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Občinski informator Vransko
Številka: 138
Izšla: 27.10.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.