Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 24.11.2017

delno oblačno
Danes bo predvsem na Primorskem in Notranjskem zmerno do pretežno oblačno. Drugod bo delno jasno, zjutraj bo tu in tam po nižinah nekaj megle. Popoldne bo ponekod spet zapihal jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 9 do 16°C.
3°C | 14°C
sobota, 25.11.2017
6°C | 12°C
nedelja, 26.11.2017
2°C | 5°C
ponedeljek, 27.11.2017
-6°C | 6°C
torek, 28.11.2017
-6°C | 6°C
Opozorila
Petek, 24.11.2017 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
3°C
14°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

24-URNI TURNIR V ODBOJKI NA MIVKI


NOVICE

| |
13.07.2015      7:37
A A

24-URNI TURNIR V ODBOJKI NA MIVKIVSI ZBRANI
VSI ZBRANI
Deli:

Sonce, mivka in žoga so trije elementi, ki nas vedno znova združijo. Vse, najmlajše pod dvajset, najstarejše nad štirideset, leta niso pravi izgovor za neudeležbo. Tudi pomanjkanje opreme ne. Premamila nas ni niti bližnja poletna prireditev na Vranskem. Prevladal je zdrav duh v zdravem telesu. Že tretje leto zapored smo se v petek, 3. julija,  ob 19. uri zbrali na stari lokaciji – na ločiškem igrišču.

 

Tisti pridni, menda tudi najbolj žejni, ker je sonce res močno pripekalo, so že pred tem pripravili prizorišče, da je uradna otvoritev ob 20. uri potekala brez zapletov. Zbrani igralci smo bili razdeljeni v dve skupini. Prva ekipa (Fižolčki) je štela enajst članov, medtem ko je bila druga (Nas 12) malenkost številčnejša. K nemoteni igri in enakomerno razporejenem času igranja je pripomogel sistem, nad katerim je skrbno bdel njegov avtor, tudi igralec ene od ekip - Mitja. Na ta način so se osvojene točke in seti sproti seštevali, rezultati pa so bili vseskozi prikazani na projektorju. Noč je minila hipoma; eni so uspeli pridobiti dragoceno urico spanja, eni so se krepčali z okusnim golažem, prav vsak pa je odigral tudi kakšno nočno partijo odbojke. Upoštevajoč vročino, ki nas je obiskala že v zgodnjih dopoldanskih urah, so bile tekme ponoči telesom še najbolj prijazne. A da nas vročina ni motila in da utrujenost ni terjala vdaj, kažejo zadnji odigrani seti, ki so po 24 urah in približno 7 odigranih urah vsakega igralca, odločali o prestižu, kajti zmagovalci smo bili prav vsi. Ekipa Fižolčkov je bila v končnem izkupičku boljša za en zmagoviti niz 47 : 46, medtem ko je ekipa Nas 12 med odigranimi seti zbrala več točk.

Zahvala gre vsem, ki so kakor koli pripomogli k pripravi in kasnejši izpeljavi turnirja. Vsem, ki so bedeli in bdeli vseh 24 ur, kuhali, točili, spodbujali, igrali, pripravljali in pospravljali - hvala. Zmagal je timski duh in prav vsak posameznik je pripomogel, da je sedaj že tradicionalni turnir potekal brezhibno. Da se lokacije ter gostoljubnosti ne moreš naveličati, dokazujejo posamezniki, ki so po odigranem turnirju na ločiškem igrišču preživeli še eno noč. Tokrat so bile veke verjetno vsaj za kakšno uro pretežke.

 

Sonce, mivka, žoga … in že utrjeni igralci vas vabimo, da preverite svoje psihofizične sposobnosti in se nam pridružite drugo leto, na istem mestu, približno ob istem času. Upamo, da še v boljši družbi.

 

Nina Grobelšek, ŠRD Ločica
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vransko!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Občinski informator Vransko
Številka: 138
Izšla: 27.10.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.