Logo MojaObčina.si

Vransko

DANES
32°C
15°C
JUTRI
32°C
15°C
2228

Novonastale pohodniške poti

Na območju občine Vransko so se v zadnjih letih pojavile nove pohodniške poti. Pri nekaterih je potek poti označen z lastno označbo, spet druge uporabljajo prirejene Knafelčeve markacije. Opozoriti moramo, da ne glede na označbe Planinsko društvo Vransko ne skrbi in ni odgovorno za stanje teh novonastalih poti. Društvo je trenutno skrbnik 8 planinskih poti in jih mora vzdrževati in označevati z risanjem markacij zakonsko določene oblike, dimenzij in barv ali s postavljanjem usmerjevalnih tabel. S Knafelčevo markacijo označene poti, ki niso predmet društvenega skrbništva in hkrati niso vpisane v evidenco planinskih poti, bi lahko pri uporabniku vzbudile varljiv občutek navidezne urejenosti in varnosti, v primeru poškodb na poteh pa neutemeljenega razočaranja nad društvenim markacijskim odsekom.

Zavedati se moramo, da vsaka nadelava novih pohodniških poti zahteva poleg načrtovanja ob soglasju lastnikov zemljišč, preko katerih naj bi takšna pot potekala, in upoštevanju predpisov s področja ohranjanja narave, urejanja gozdov, divjadi in lovstva tudi redno vzdrževanje in s tem skrb za varnost uporabnikov.

V primeru kakršnih koli vprašanj vam bomo v Planinskem društvu Vransko z veseljem pomagali.


Markacijski odsek Planinskega društva Vransko

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi