Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 19.01.2018

pretežno oblačno
Popoldne bo precej jasno. Pihal bo jugozahodnik, ki se bo še nekoliko okrepil. Najvišje dnevne temperature bodo od 5 do 11 °C.
0°C | 6°C
sobota, 20.01.2018
0°C | 7°C
nedelja, 21.01.2018
-3°C | 6°C
ponedeljek, 22.01.2018
-5°C | 5°C
Opozorila
Četrtek, 18.1.2018 ob 18h
Zvečer in v prvem delu noči na petek bodo najmočnejši sunki jugozahodnega vetra v višjih legah in po nižinah severovzhodne Slovenije lahko presegali hitrost 70 km/h.
0°C
6°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Atletska šola svetovne rekorderke tudi na ......


ŠPORT

| |
30.01.2012      13:15
A A

Atletska šola svetovne rekorderke tudi na VranskemJolanda Čeplak po zmagi na evropskem prvenstvu v Münchnu
Jolanda Čeplak po zmagi na evropskem prvenstvu v Münchnu
Deli:

Z velikim posluhom vodstva šole, da ugodi željam učencev in jim omogoči kvalitetne športne aktivnosti, je z oktobrom na Vranskem pričela delovati Atletska šola Jolande Batagelj – Čeplak.

Jolanda je najuspešnejša slovenska atletinja, državna, evropska in svetovna rekorderka v teku na 800 m. Je nosilka najžlahtnejših z evropskih in svetovnih prvenstev. Njen največji uspeh je vsekakor bronasta medalja za osvojeno 3. mesto na OI v Atenah.

Jolanda vsako leto z oktobrom začne z vadbo za otroke med šestim in petnajstim letom starosti. Treningi so vezani na šolski koledar in se odvijajo v telovadnicah osnovnih šol. Vadba poteka dvakrat tedensko pod strokovnim vodstvom mladih vaditeljev in nje same.

Na Vranskem treningi potekajo pod njenim osebnim vodstvom vsak torek in petek od 14.30 do 15.30 v športni dvorani, kjer so maksimalni pogoji za vadbo. Otroci se skozi atletski trening naučijo osnov za vse druge športe, pridobijo osnove tehnik vseh atletskih disciplin (skoki, meti, tek) in se skozi igriv, zabaven in varen način naučijo preživljati svoj prosti čas. Treningi njene atletske šole so primerni tako za visoke kot nizke ter lahke in težke. Na Vranskem je trenutno v procesu vadbe 10 otrok, v prihodnosti pa si Jolanda želi še večji odziv najmlajših in njihovih staršev. Prvi uspehi Jolandinega dela na Vranskem se že kažejo v odličnih rezultatih na Božičnem mitingu, ki se je odvijal na atletskem stadionu Kladivar v Celju. Katja Žuntar, Lara Jelen in Anže Govednik so dosegli odlične rezultate. Kaj več o njeni atletski šoli in o ostalih dejavnostih lahko izveste na spodnji povezavi.

Saška Križnik
Povezave:www.joli.si
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vransko!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Občinski informator Vransko
Številka: 140
Izšla: 22.12.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.