Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 19.10.2018

pretežno jasno
Ponoči se bo povsod razjasnilo, po nižinah v notranjosti bo večinoma nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 6 do 10, na Primorskem ob šibki burji okoli 12.
9°C | 20°C
sobota, 18.10.2018
9°C | 20°C
nedelja, 20.10.2018
5°C | 20°C
ponedeljek, 21.10.2018
7°C | 14°C
torek, 22.10.2018
2°C | 14°C
Opozorila
Četrtek, 18.10.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
9°C
20°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

BOLJ SMO MAJHNI, BOLJ SMO POVEZANI


SOSED SOSEDU

| |
15.04.2018      19:55
A A

BOLJ SMO MAJHNI, BOLJ SMO POVEZANIDeli:

Vstopili smo v mesec marec, a zima se še nikakor ni hotela posloviti. Kljub debeli snežni odeji se še ta ni hotela nehati debeliti. Šestega marca je spet snežilo in ko se je ura približevala deseti dopoldan, se je pri Bistan v Zahomcah pod težo snega podrl hlev, v katerem so ostale ujete živali in tudi stroji. Vaščani in gasilci so rešili živino in jo naselili pri sosedih. Že drugi dan je bil organiziran vaški sestanek, da smo se pogovorili, kako jim pomagati in kako bo potekala obnova. Enoglasno smo sklenili, da stopimo skupaj in jim v čim krajšem času pomagamo obnoviti hlev. Ker pa je dohodek na kmetiji Bistan zelo majhen, smo stopili v stik  s Heleno Golob, vodjo Karitasa na Vranskem, da bi po občini Vransko občane poprosili za finančno podporo pri obnovi hleva. Nabirka je s pomočjo članov Karitasa tudi stekla in se 13. aprila dokončno končala, saj smo družini Bistan  na ta dan predali še zadnje prispevke, ki pa so skupno znašali 11.000 evrov. 
Že v soboto, 10. marca, se je začela priprava za obnovo. Najprej je bilo potrebno odstraniti ves podrti del. Sledila je priprava za postavitev zgornje betonske plošče, nato zidava obzidja za skladiščenje krme. V zelo kratkem času je bilo potrebno posekati les in ga odpeljati na žago ter ga razžagati. Na pomoč so priskočili lastniki žag iz občine Vransko in Tabor. Ko je bil razžagan les dostavljen, je sledila še priprava in pokritje strehe.

Obnova hleva je skoraj dokončana, in sicer v zelo hitrem času (mesecu in pol), za to pa so najbolj zaslužni bližnji sosedje, saj so opravili veliko prostovoljnih ur. Kljub delu, ki ga ima vsak doma, ni bilo nobenemu težko priskočiti na pomoč, saj nihče od nas ne ve, kdaj potrebuješ človeka, ko si sam v stiski.

Res je, da smo Zahomce majhna vas, vendar živimo v slogi. SKUPAJ ZMOREMO VSE!
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vransko!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Občinski informator Vransko
Številka: 148
Izšla: 28.09.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
19.10.2018
Danes ni dogodkov.
26.09.2018 | Kultura
BRALNI KLUB z gostjo
26.10.2018 | Kultura
Muzikal - V VASI MOJEGA DEKLETA

Bodite prvi pri oddaji mnenja.