Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.10.2017

jasno
Ponoči bo precej jasno, predvsem ponekod na Primorskem in na severovzhodu države bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 2 do 8, na Primorskem okoli 10 stopinj C.
5°C | 21°C
sobota, 21.10.2017
7°C | 21°C
nedelja, 22.10.2017
8°C | 18°C
ponedeljek, 23.10.2017
6°C | 14°C
Opozorila
Četrtek, 19.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
21°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

NEPREDVIDLJIVI IZ BRASLOVČ ZMAGOVALCI 24. ......


ŠPORT, ŠOLSTVO

| |
13.01.2013      14:00
A A

NEPREDVIDLJIVI IZ BRASLOVČ ZMAGOVALCI 24. DRŽAVNEGA TEKMOVANJA MLADINA IN GORE


v soboto, 12. januarja 2013, je na OŠ Vransko - Tabor potekalo že 24. državno tekmovanje Mladina in gore. Največ znanja so pokazali tekmovalci ekipe Nepredvidljivi iz Braslovč (OŠ Braslovče, Planinsko društvo Braslovče) in prepričljivo zmagali. Jubilejno, 25. tekmovanje Mladina in gore bo tako drugo leto v Braslovčah v Savinjski dolini.


Zmagovalna ekipa NEPREDVIDLJIVI iz Braslovč z mentorico Ireno Kumer
Zmagovalna ekipa NEPREDVIDLJIVI iz Braslovč z mentorico Ireno Kumer
Deli:

 

Na Vranskem se je na tokratnem Državnem tekmovanju Mladina in gore pomerilo 25 najboljših skupin iz vse Slovenije, ki so se na regijskih tekmovanjih 10. novembra 2012 najbolj izkazale. Tekmovanje Mladina in gore je vedno organizirano pod okriljem Mladinske komisije PZS, soorganizatorji zaključnega, torej državnega tekmovanja pa so tokrat prvič Planinsko društvo Vransko, Občina Vransko in Osnovna šola Vransko -Tabor, od koder prihajajo lanskoletni zmagovalci. Soorganizatorja sta bila še Zavod za šport RS Planica in Planinska zveza Slovenije.

 

Po izjemno zanimivem kulturnem programu (mentorica Danijela Jeršič, scena Ina Gržina), v katerem so sodelovali učenci OŠ Vransko -Tabor, njihov zbor (zborovodkinja Katja Florjančič, spremljava na klavirju Polona Miklavc), učenke izbirnega predmeta sodobni ples in plesalca Larisa Peklar ter Tomaž Vadlan (mentorica Mira Les) in nekdanji učenec OŠ Vransko -Tabor na harmoniki Alen Premk, so nadebudne mlade pozdravili v imenu organizatorjev predsednik PD Vransko Anton Sitar, predsednik Mladinske komisije PZS Matej Ogorevc in ravnateljica OŠ Vransko - Tabor Majda Pikl. Uspešno tekmovanje, sproščeno druženje in varen korak tudi v prihodnje pa so jim zaželeli še župan Občine Vransko Franc Sušnik,  vodja Interesnih programov Uroš Vidmajer in Brigita Čeh, vodja državnega tekmovanja Mladina in gore, ki je sodelujočim prebrala tudi pravila tekmovanja.

 

A mladi, polni znanja in željni izzivov, so že komaj čakali, da začnejo pisati težko pričakovane teste, na katerih bi pokazali znanje, ki so ga pridobivali na planinskih pohodih in skozi celoletno (ali večletno) delo v planinskih krožkih. Državno tekmovanje Mladina in gore je bilo tokrat v znamenju 100-letnice organiziranega gorskega reševanja na Slovenskem, ki so jo Gorska reševalna zveza Slovenije in Planinska zveza Slovenije praznovali skupaj v letu 2012. O 100-letnici sta spregovorila gorska reševalca Dušan Polajnar in Ljubo Hansel, vsi tekmovalci z mentorji pa so si v družabnem delu ogledali tudi odličen film Klic z gora.

 

Najboljših 9 skupin se je uvrstilo v finalni del tekmovanja. Za naslov državnih prvakov so se potegovali člani naslednjih ekip: Radgončani (PD Gornja Radgona), Nepredvidljivi (OŠ Braslovče, PD Dobrovlje Braslovče), Mulci izpod Vremščice (OŠ Košana, PD Postojna), Štrki (PD Matica Murska Sobota), Bohinjski gamsi (OŠ dr. Janeza Mencingerja Bohinjska Bistrica, PD Srednja vas v Bohinju), Planinoholiki (PD Vipava), Gorske deklice (OŠ Orehek Kranj, PD Kranj), Divji arli (OŠ Žiri, PD Žiri) in Planinske muhe  (OŠ Idrija, PD Idrija). Finale je bil res napet, mladi planinci (od 6. do 9. razreda) so morali pokazati veliko gorniškega znanja, tudi praktičnega, kar pa nobenemu ni delalo preglavic.

Zmaga je odšla v Braslovče, kjer bo naslednje leto že 25. državno tekmovanje Mladina in gore.

 

Zmagovalci so za prvo mesto prejeli udeležbo na planinskem taboru v organizaciji Mladinske komisije PZS, vse najboljše skupine pokale in medalje, ostali pa praktične nagrade.

 

Prav gotovo bo mladim planincem najbolj ostala v spominu podelitev priznanj, nagrad in pokala.

 

Zmagovalci Valentina Drešček, Lucijan Semprimožnik, Miha Kragl, Klemen Jernejc in njihova mentorica Irena Kumer svojega veselja niso mogli skriti, o samem tekmovanju na Vranskem pa so povedali: »Zelo smo veseli in presenečeni nad našim uspehom, sicer pa mislimo, da si ga zaslužimo, saj smo vse leto garali, se učili, se pripravljali na ta izziv. Ni nam žal ur, ki smo jih preživeli s prizadevno mentorico. Sicer pa je bilo tekmovanje odlično organizirano, za kar gre zahvala koordinatorici državnega tekmovanja Brigiti Čeh, Zlatki Bukovec in vodstvu OŠ Vransko - Tabor.«

 

Med odmoroma v finalu so razglasili tudi najboljše na likovnem natečaju in nagrajenca nagradnega vprašanja o skritem gostu, ki sta tokrat bila kar dva, in sicer alpinista, zakonca Andrej in Marija Štremfelj, ki sta se kot prvi zakonski par na svetu povzpela na vrh Everesta. V kratkem pogovoru sta med drugim povedala, da v gore zahajata zaradi njihovih lepot, pohvalila sta delo mentorjev in prizadevnost mladih planincev in jim položila na srce, naj znanje, ki ga pridobivajo na tak način, uporabijo, ko bodo sami v planinah in naj radi zahajajo v gore še naprej, saj za trudnim vzponom pride vedno nagrada – prelep razgled.

Na likovnem natečaju so 2. nagrado prejeli Štrki iz Murske Sobote, 1. pa  Nevenka Dovžan iz Tržiča.

 

Za popotnico ob vrnitvi ekip v domače kraje je predsednik PZS Bojan Rotovnik vsem skupaj v jubilejnem letu ob 120-letnici organiziranega planinstva na Slovenskem zaželel, da svoje bogate tekmovalne izkušnje in znanje mladi planinci prenesejo v resnično življenje, hkrati pa je čestital vsem, ki so prišli do državnega tekmovanja, še posebej pa zmagovalcem. Zahvalil se je prizadevnim mentorjem, ki prenašajo svoje bogate izkušnje in znanje na mladi rod.

Koordinatorica tekmovanja Mladina in gore Brigita Čeh je bila s potekom tekmovanja prav tako zelo zadovoljna, saj je vse potekalo kot po maslu in na visokem nivoju, mladi pa so pokazali izredno veliko gorniškega znanja, ki ga bodo lahko uporabili v praksi. Pohvalila je organizatorje - šolo in planinsko društvo z Vranskega, ki sta pri organizaciji odlično sodelovala. Seveda pa je vse že povabila na regijska tekmovanja: »Vsem sodelujočim velika zahvala, vsem tekmovalcem pa: na svidenje jeseni na regijskih tekmovanjih in leta 2014 na 25. državnem tekmovanju Mladina in gore v BRASLOVČAH.

 

Gostitelja, OŠ Vransko - Tabor in PD Vransko, sta se skupaj s številnimi prostovoljci odlično izkazala. Mladim in njihovim mentorjem sta pripravila zares prijeten in nadvse družaben dan, ne samo izvrstno organizirano državno tekmovanje. Takega dneva zlepa ne pozabiš, so si bili enotni tekmovalci.

 

 Marija Završnik

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vransko!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Občinski informator Vransko
Številka: 137
Izšla: 29.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.