Logo MojaObčina.si

Vransko

DANES
28°C
18°C
JUTRI
30°C
17°C
2603

ŠOLSKI PRAG PRVIČ PRESKOČILO 36 OTROK

"Prvič v šolo pohitimo," si je letos reklo 36 učencev. Šolski prag so preskočili 2. septembra v Športni dvorani Vransko. Pričakal jih je harmonikar Matic Dobrovnik, ki je zanje zaigral nekaj domačih viž. Učenke šestega razreda Ajda Bogataj, Zala Krivec, Eva Marko, Laura Ošlak in Zala Cekin, ki so same napisale zgodbo, so dogodivščino v muzeju Trimunt odigrale in nove učence navdušile nad branjem, igranjem in obiskovanjem šole, kjer se toliko naučimo. Seveda je bodoče prvošolčke in starše najprej nagovorila gospa Mira Brinar Huš, ki jih je spomladi v šolo tudi vpisala. Potem je spregovoril župan Franc Sušnik, ki je obljubil, da bo tudi letos Občina Vransko podarila spominske fotografije prvega šolskega dne in skrbela za materialno podporo šolstvu in izobraževanju. Tudi ravnateljica Majda Pikl je vse pozdravila in predstavila učiteljice, ki bodo letošnje prvošolce popeljale skozi prvo šolsko leto. Razdelili so se v 1. a in 1. b-razred ter odšli pogledat svoji učilnici. Tam jih je čakalo sladko presenečenje.
Veseli prvošolci sedaj pridno obiskujejo pouk in se učijo od A do Ž. Šolsko knjižnico so učenci prvič obiskali 17. septembra na dan zlatih knjig. Tam jih je pričakala knjižničarka Katja Brezovnik, ki jim je odigrala dogodivščino škrata Kuzme. Skupaj z ravnateljico jim je podelila knjigo Svetlane Makarovič Škrat Kuzma dobi nagrado, ki jo Društvo Bralna značka Slovenije podeljuje vsem prvošolcem v Sloveniji. Prišel je tudi župan, ki je učencem podaril fotografije prvega šolskega dne.
                                                           Učiteljice: Nataša Pečovnik, Marjeta Terbošek, Maja Jerman in Breda Čvan

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi