Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 18.12.2017

pretežno jasno
Ponoči bo delno jasno, ponekod bo tudi več oblačnosti. Po nekaterih nižinah v notranjosti bo megla. Najnižje jutranje temperature bodo od -3 do -8, v alpskih dolinah do -11, ob morju okoli 1 stopinje Celzija.
-5°C | 4°C
torek, 19.12.2017
-8°C | 3°C
sreda, 20.12.2017
-4°C | 4°C
četrtek, 21.12.2017
-5°C | 5°C
petek, 22.12.2017
-2°C | 6°C
Opozorila
Nedelja, 17.12.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
-5°C
4°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Sladkanje z domačimi orehovimi rogljički in ......


NOVICE

| |
03.10.2012      12:51
A A

Sladkanje z domačimi orehovimi rogljički in rumovimi kroglicamiDeli:

Sladke dobrote ... Nekateri jih imajo zelo radi, drugi manj. Nekateri se poslužujejo industrijsko pripravljenih, spet drugi imajo polne posode domačih slaščic. Z našimi stanovalci smo v torek, 2. oktobra, pripravili čisto prave, domače orehove rogljičke in rumove kroglice. Pridne kuharice so nam zamesile testo, mi pa smo naredili rogljičke in kroglice. Sprva so bili stanovalci malo zadržani, a so se kmalu razživeli. Navdušenje nad delom je bilo tolikšno, da so drug drugemu skoraj šepetali na uho: "Ali dovolite še meni kaj narediti?". Pa niso sodelovale le gospe, tudi enega gospoda nam je uspelo prepričati, da je pomagal pri nastajanju dobrot. Nekateri so bili bolj spretni pri oblikovanju, drugi manj. Pa saj nismo izdelovali za oceno. Glavni namen je bilo druženje in obuditev stare navade. Ostali stanovalci so z zanimanjem opazovali "slaščičarje" in zraven prepevali ljudske pesmi. Orehove rogljičke smo spekli in ko so se ohladili, smo jih pravično razdelili na krožnike in postavili na mize po domu. Ker pa je bilo pečenih slaščic več kot dovolj za vse, smo nekaj malega namenili tudi našim zaposlenim. Ob koncu druženja smo že osnovali načrt, kaj bomo pripravljali v naslednji gospodinjski urici.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vransko!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Občinski informator Vransko
Številka: 139
Izšla: 30.11.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.