Logo MojaObčina.si

Vransko

DANES
25°C
17°C
JUTRI
22°C
14°C

REGIJSKO MLADINSKO TEKMOVANJE SAVINJSKO-ŠALEŠKE REGIJE

V nedeljo, 6. oktobra 2019, je bila Gasilska zveza Žalec organizator in gostitelj regijskega gasilskega tekmovanja mladine Savinjsko-Šaleške regije, ki poteka vsaki dve leti in je bilo izbirno za državno tekmovanje, ki bo 2020 v Celju.

 

Mladi gasilci iz cele regije so nedeljo preživeli v Športnem centru Žalec, tekmovanja so se udeležile gasilske enote iz vseh štirih gasilskih zvez v regiji. V štirih kategorijah se je na regijsko tekmovanje iz tekmovanj gasilskih zvez uvrstilo 43 enot, skupno 430 mladih  gasilcev. Pionirji  in  pionirke v starosti od 6 do 11 let so tekmovali v vaji z vedrovko, štafeti z ovirami in vaji razvrščanja, mladinke in mladinci starosti od 12 do 16 let pa v vaji z ovirami, vaji razvrščanja ter štafetnem teku z ovirami.

 

Na državno tekmovanje so se uvrstile prve tri najboljše ekipe iz vseh kategorij in enote, ki so dosegle normo. Iz Gasilske zveze Žalec so to:

  • pionirji: Drešinja vas, Kapla-Pondor, Letuš
  • mladinke: Andraž nad Polzelo
  • mladinci: Drešinja vas, Grajska vas

Z gasilskim pozdravom: Na pomoč!

 

 

Tadej Zupan,

predstavnik GZ Žalec za odnose z javnostmi

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi