Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 25.06.2017

oblačno
Popoldne bo pretežno oblačno. Padavine, predvsem plohe in nevihte, se bodo razširile na vso Slovenijo ter ponehale v večernem ali nočnem času. Nekatere nevihte bodo spremljali močnejši nalivi, sunki vetra, krajevno bo možna toča. Osvežilo se bo.
19°C | 28°C
ponedeljek, 26.06.2017
14°C | 31°C
torek, 27.06.2017
15°C | 30°C
sreda, 28.06.2017
16°C | 31°C
četrtek, 29.06.2017
16°C | 24°C
Opozorila
Nedelja, 25.6.2017 ob 14h
Popoldne bodo še možne močnejše nevihte z nalivi, sunki vetra, krajevno bo možna toča.
19°C
28°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Pustovanje v Zavodu sv. Rafaela


NOVICE

| |
14.02.2013      6:38
A A

Pustovanje v Zavodu sv. RafaelaDeli:

Pust, pust, krivih ust. Čas, ko kurenti in ostale pustne maske odganjajo zimo. Tudi s stanovalci smo se resno lotili priprav na pustno rajanje. Tako smo v četrtek, 7. februarja, izdelovali pustne maske. Uporabili smo posodo za shranjevanje jajc, perje, lističe krep papirja in palčko za držanje maske. Vsak stanovalec je masko pobarval po svojih zamislih. Bolj kot so bile različne, lepše so bile. Pust je vendarle najbolj norčavi čas v letu. Eni so bili pri barvanju bolj spretni, drugi manj, a so si med sabo pomagali. Tretji pa so bili zgolj opazovalci. Niso se mogli načuditi barvnemu perju – spraševali so se, katero kokoško smo pobarvali v ta namen. Z lepljenjem lističev krep papirja in perja je pomagala delovna terapevtka. Na koncu so bili vsi zadovoljni s svojimi izdelki. Med ustvarjanjem smo poslušali domačo glasbo.

V torek, 12. februarja, smo se s pustnimi šemami, z otroki iz vrtca Vransko, s prostovoljčki OŠ Vransko-Tabor in kurenti prepustili veselemu rajanju ob zvokih harmonike in prepevanju domačih pesmi. Čas razigranosti in smeha je prehitro minil.

Še pred pričetkom rajanja so se po našem domu sprehodile maškarce. Tiste majhne dobre vile, spajdermeni, vitezi, pikapolonice in čebelice. Stanovalcem so se ob pogledu na vrtčevske otroke zaiskrile oči. Pa še zapeli so nam pesmico. Nekateri so se slabše skrili za svojo masko, za druge so morali kar napeti možgane in ugibati, kdo je. A bilo je veselo, polno smeha in veselja. Ob harmoniki in prepevanju smo se mastili s flancati in pili sok. Pravi šov so za nas pripravili prostovoljčki – obiskala nas je Tina Maze, Rdeča kapica in babica pa Božiček, ki je obljubil, da nam tudi letos prinese kakšno darilo. Veselo smo rajali, plesali in se preprosto zabavali. Lepo je bilo gledati nasmehe na obrazih stanovalcev. Videlo se je, da se imajo lepo. Tisto piko na i popolnega dopoldneva pa so nam pripravili kurenti. Dom se je kar zatresel ob zvokih njihovih zvoncev. Kako smo bili uspešni ob preganjanju zime, pa bo pokazal čas. 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI ZAVOD SV. RAFAELA VRANSKO? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
ZAVOD SV. RAFAELA VRANSKO
ZAVOD SV. RAFAELA VRANSKO
VRANSKO 144A
Tel:(03) 703 42 20
Občinski informator Vransko
Številka: 134
Izšla: 31.05.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 25 26 27 28 29 30 1 2 3 4
27.06.2017 | Ostalo
Prireditev Entente florale
02.07.2017 | Ostalo
LISJAKOVA TRŽNICA
25.06.201 | Šport
KOLESARJENJE PO SPODNJI SAVINJSKI DOLINI
25.06.201 | Šport
POHOD IN KOLESARJENJE NA ČRETO
27.06.2017 | Ostalo
Prireditev Entente florale
02.07.2017 | Ostalo
LISJAKOVA TRŽNICA

Bodite prvi pri oddaji mnenja.