Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 19.01.2018

oblačno
1°C | 6°C
sobota, 20.01.2018
-1°C | 7°C
nedelja, 21.01.2018
-2°C | 8°C
ponedeljek, 22.01.2018
-5°C | 5°C
torek, 23.01.2018
-2°C | 7°C
Opozorila
Četrtek, 18.1.2018 ob 18h
Zvečer in v prvem delu noči na petek bodo najmočnejši sunki jugozahodnega vetra v višjih legah in po nižinah severovzhodne Slovenije lahko presegali hitrost 70 km/h.
1°C
6°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

PROSTOVOLJSTVO BREZ MEJA


NOVICE

| |
09.12.2014      10:41
A A

PROSTOVOLJSTVO BREZ MEJAPred maketo Ljubljane
Pred maketo Ljubljane
Deli:

Projekt prostovoljstvo brez meja je doživel svoj vrhunec pri nas doma na Vranskem. Učenke in  učitelja  iz Makedonije so k nam prišli v nedeljo zvečer, 24. novembra, na letališče Jožeta Pučnik, kjer smo jih pričakali in odpeljali na Vransko. V šoli smo se pozdravili, saj smo komaj čakali, da nam vrnejo obisk. Posladkali smo se s krofi Gostinskega podjetja Trojane in odšli vsak na svoj dom. Učenci, ki so gostili prijatelje iz Makedonije, so si imeli veliko povedati in sreča je bila, da smo imeli v ponedeljek pouk popoldne. Makedonski gostje, oblečeni v svoje narodne noše, so se na odprti učni uri z zborom Popsesliš predstavili z narodno pesmijo Makedonsko djevojče, potem pa pomagali na božičnem bazarju. V torek so imeli v šoli na Vranskem predstavitve o sebi, svoji šoli Vančo Prke in o svojem mestu Delčevo. V sredo pa so se predstavili še učencem v Taboru. Ob dvanajsti uri so v šoli na Vranskem prisostvovali kratkemu kulturnemu programu ob odprtju prenovljenih šolskih hodnikov in prejeli majhna darila četrtošolcev. S prostovoljci naše šole smo skupaj odšli še v Zavod Sv. Rafaela, kjer so se učenci iz Makedonije predstavili s svojimi pesmimi tudi njim, skupaj pa smo zapeli tudi nekaj slovenskih narodnih pesmi. Vsem so žarela lica, ko je makedonski učitelj znal zaigrati Na planincah, Marko skače ... in grla so kar sama prepevala. Uporabnike doma je zanimalo marsikaj in med božično delavnico so veselo kramljali z gosti in skupaj izdelali čudovite božične dekoracije. Popoldne je učitelje sprejel tudi župan občine Vransko Franc Sušnik, ki je z njimi pokramljal o podobnostih in raznolikostih naših dveh držav in krajev. Predstavili smo mu tudi cilje in dejavnosti projekta in željo, da bi še s kakšnim projektom ohranili stike.

V četrtek smo se odpeljali v Ljubljano, kjer smo gostom razkazali našo prestolnico, ki se je že pripravljala na božični čas. Ogledali smo si Tromostovje, Mestno hišo, Plečnikovo tržnico, Ljubljanski grad, Frančiškansko cerkev, Ljubljansko stolnico, Parlament, Cankarjev dom in še kaj. Da je bil program res bogat, smo ga zaokrožili pri Prešernovem spomeniku, kjer so naše učenke deklamirale Povodnega moža in zapele slovensko himno. Seveda pa želja po nekaj nakupih ni ostala le želja in z mestnim avtobusom smo se odpeljali še v BTC, kjer so  nakupili nekaj nujnih spominkov za domače, nekateri pa so morali imeti tudi nekaj nove garderobe za ples, ki je sledil zvečer v šolski jedilnici. Vabljeni so bili učenci osmih in devetih razredov obeh šol, za glasbo pa sta skrbela kar dva glasebnika, in sicer DJ Masvix.x & Kaz Cannon. Učenci so bili nad njunim izvajanjem glasbe navdušeni in želja po ponovitvi plesa je bila še pred koncem prvega, ki se je končal ob deveti uri, saj je v petek sledil pouk. Prostovoljci OŠ Vransko in gostje iz Makedonije so obiskali še II. osnovno šolo v Žalcu, kjer so imeli dan odprtih vrat in so pripravili zanimive delavnice za obiskovalce. 

Zvečer smo pripravili še zaključni večer, kjer smo najprej imeli delavnice Team buildinga, potem podelili certifikate o sodelovanju, se posladkali s sladicami, ki so jih spekli naši prostovoljci, potem pa še zaplesali s Folklornim društvom Vransko. Na zaključni večer je prišla tudi svetovalka Zavoda za šolstvo Celje, gospa Mateja Todorovski, ki je naš projekt pohvalila in nas spodbudila, naj s takšnim delom nadaljujemo. V soboto zjutraj smo vsi obljubili, da se bomo potrudili in z delom nadaljevali, saj tovrstne izkušnje učence bogatijo na vseh področjih. Z lepimi željami smo se od naših novih prijateljev poslovili.

Za izvedbo projekta se še enkrat zahvaljujemo vsem donatorjem, ki so pripomogli k izvedbi: Pivovarna Laško, ELES, d. o. o, Gostinsko podjetje Trojane, Kmetijska zadruga Vransko z. o. o., Gostinstvo Lesjak, Tris, d. o. o., Ogrevanje Sedeljšak, d. o. o., Petrol - BS Vransko in vsem staršem, ki so skrbeli za prijetno bivanje. 

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vransko!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Občinski informator Vransko
Številka: 140
Izšla: 22.12.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
20.01.2018 | Kultura
Otroški abonma TRIJE PRAŠIČKI
23.01.2018 | Družabni dogodki
LITERARNO DRUŽENJE V NAŠEM DOMU
23.01.2018 | Kultura
Potopisno predavanje - Divja Aljaska
23.01.2018 | Družabni dogodki
PRAVLJIČNA URA S POUSTVARJANJEM
27.01.2018 | Kultura
Gledališki abonma IKARUS
19.01.2018 | Ostalo
MJANMAR - POZABLJEN RAJ, potopisno predavanje Mateja Koširja
20.01.2018 | Kultura
Otroški abonma TRIJE PRAŠIČKI
23.01.2018 | Družabni dogodki
LITERARNO DRUŽENJE V NAŠEM DOMU
23.01.2018 | Kultura
Potopisno predavanje - Divja Aljaska
23.01.2018 | Družabni dogodki
PRAVLJIČNA URA S POUSTVARJANJEM

Bodite prvi pri oddaji mnenja.