Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 28.07.2017

pretežno jasno
Ponoči bo zmerno oblačno, zjutraj pa se bo od zahoda jasnilo. Najnižje jutranje temperature bodo od 12 do 18 stopinj C.
13°C | 30°C
sobota, 29.07.2017
14°C | 31°C
nedelja, 30.07.2017
16°C | 32°C
ponedeljek, 31.07.2017
16°C | 34°C
Opozorila
Četrtek, 27.7.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
13°C
30°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Pomoč na domu


NOVICE

| |
15.04.2014      12:54
A A

Pomoč na domuDeli:

Vstopamo v sedmo leto, odkar za območji Vranskega in Tabora izvajamo storitev pomoči družini na domu, konkretno na področju socialne oskrbe na domu. Dnevno se odzivamo na potrebe ljudi v obliki oskrbe vseh tistih, ki imajo doma zagotovljene bivalne in druge pogoje za življenje, so pa zaradi starostne ali invalidske oz. druge zdravstvene omejenosti ogroženi do te mere, da se ne morejo oskrbovati in negovati sami, sorodstvo pa tovrstne oskrbe in nege iz različnih razlogov ne zmore. Naše socialne oskrbovalke v domačem okolju izvajajo gospodinjsko pomoč, pomoč pri temeljnih dnevnih opravilih in pomoč pri ohranjanju socialnih stikov. Najpogosteje domov prinašajo topel obrok ter nudijo pomoč pri umivanju in opravljanju osnovnih življenjskih potreb. Marsikje boste oskrbovalke srečali trikrat dnevno (zjutraj, opoldne in zvečer), čisto vse dni v letu.

 

Sproti se odzivamo na potrebe starejših po vključevanju naše storitve v njihova življenja. Čakalne liste ne ustvarjamo. Na  podlagi prilagoditve urnikov dosegamo takojšnjo vključenost novih uporabnikov. Na Vranskem našo pomoč prejema 17 starejših, v Taboru pa izkoristi to storitev trenutno 6 uporabnikov.

 

Tudi v skrbi za starejše recesija terja vsak dan nov davek, ki se kaže v upadu števila in trajanja obiskov. K sreči zakonodajalec na področju pomoči na domu ni spreminjal zakonskih osnov. Občina stalnega bivanja še vedno nosi več kot 50 % financiranja te storitve, brez vsakršne zaznambe odtujitve in obremenitve nepremičnin. Ceno storitve smo z javnimi deli še približali uporabniku, saj le-ta znaša za eno uro socialne oskrbe 4,31 evra.

 

Prepričani smo, da s pomočjo na domu pomagamo graditi skupnost, strpno do starejših, ter ponujamo občutek varnosti starejšim na domu tudi v času, ko tega nihče drug ne zmore ali ne zna več.  

 

Avtorica članka: mag. Mojca Hrastnik, direktorica

 

                                                                                           

                                                                                       
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vransko!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Občinski informator Vransko
Številka: 135
Izšla: 30.06.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Julij 27 28 29 30 31 1 2 3 4 5
27.07.2017
Danes ni dogodkov.
04.08.2017 | Kultura
Koncert folklorne skupine Barvinok

Bodite prvi pri oddaji mnenja.