Logo MojaObčina.si

Vransko

DANES
32°C
17°C
JUTRI
27°C
18°C
1982

Vila bloki Grofice na Vranskem

Zelo kmalu naj bi bila vseljiva nova stanovanjska soseska Grofice na Vranskem, ki je začelo rasti pred letom in pol.

Podjetje Mejor Invest iz Ljubljane je zgradilo štiri osemstanovanjske vila bloke, ki čakajo le še uporabno dovoljenje. Kot so pojasnili, so okoli tretjino stanovanj že prodali, med kupci pa je kar nekaj mladih parov, ki so prej stanovanja najemali v Ljubljani in okolici. Običajno so to mladi, ki imajo korenine kje na Štajerskem, delajo pa v Ljubljani, dodajajo investitorji. Gradnjo soseske financira Gorenjska banka, ki kupcem stanovanj ponuja ugodne pogoje kreditiranja. 
Ime soseske so izbrali v čast celjskim grofom, so zapisali, tako vsaka večstanovanjska enota nosi ime ene od pomembnih žensk celjske dinastije (Ana, Barbara, Elizabeta, Katarina, Margareta, Veronika in Zofija).

 

Na sliki: Nova Vila bloki Grofice na Vranskem.       

                                                                                     T. T.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi