Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.10.2017

jasno
Ponoči bo predvsem ob morju zmerno do pretežno oblačno, ponekod lahko občasno tudi megleno. Drugod bo precej jasno. Zjutraj bo po nekaterih kotlinah megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, na Primorskem od 8 do 11 stopinj.
3°C | 22°C
petek, 20.10.2017
4°C | 21°C
sobota, 21.10.2017
6°C | 22°C
nedelja, 22.10.2017
7°C | 18°C
Opozorila
Sreda, 18.10.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
3°C
22°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

Policija opozarja - samozaščitna ravnanja


OBVESTILA

| |
12.12.2012      11:28
A A

Policija opozarja - samozaščitna ravnanjaDeli:

Trenutno na območju Policijske postaje Žalec in tudi na območju bližnjih policijskih postaj beležimo porast kaznivih dejanj, predvsem vlomov v stanovanjske hiše in druge objekte. Policija ne more vedno sama uspešno reševati kaznivih dejanj, zato pričakujemo sodelovanje z lokalno skupnostjo in tako z vašo pomočjo stopimo na prste kriminalu.

 

Še bolje pa je, da do kaznivih dejanj sploh ne pride, kar pa lahko skupaj preprečimo s preventivnimi dejavnostmi. Torej, kaj storiti, da zmanjšamo možnost, da smo sami oškodovanci kaznivega dejanja ali da je to naš sosed ali drug občan?

 

Nekaj osnovnih navodil in nasvetov:

-         zaklepajte stanovanjske prostore, vozila in druge objekte (npr. ključa ne puščajte na običajnem mestu -

pod rožo ...);

-         v primeru daljše odsotnosti od doma obvestite sosede, da so pozorni na dogajanje pri vas;

-         hranite večje količine denarja na banki in vrednejše predmete v trezorjih;

-         o premoženju, ki ga imate doma, ne razglašajte naokoli;

-         torbice, denarnice ali drugih vrednejših predmetov ne puščajte na vidnem mestu v parkiranem vozilu;

-         dobro premislite, preden spustite v stanovanje neznano osebo (prodajalca, osebo, ki opravlja ankete ...).

 

V vašem kraju smo z vami mi, policisti, ki se trudimo, da ne bi prihajalo do kriminala in ostalih deviantnih pojavov, zato se brez bojazni obrnite na policista in mu zaupajte o kakršnem koli neobičajnem pojavu v vašem kraju. S tem ko bo policist preveril informacijo, bo lahko z ukrepanjem preprečil kriminal ali raziskal kaznivo dejanje.

 

V kolikor veste, da je nekdo storil kaznivo dejanje, osebo prijavite policiji, saj ste pri naslednji storitvi kaznivega dejanja lahko sami žrtev storilca (takšna oseba namreč nadaljuje s kaznivimi dejanji).

 

S skupnimi močmi stopimo kriminalu na prste in popazimo na svoje in sosedovo premoženje.

 

Tel. številka PP Žalec: 03 713 47 00.

 

 

Pripravil:

Roman OCVIRK

vodja policijskega okoliša
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vransko!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Občinski informator Vransko
Številka: 137
Izšla: 29.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.