Logo MojaObčina.si

Vransko

JUTRI
5°C
4°C
PET.
4°C
0°C
2603

Jezersko in Virnikov Grintovec

Člani Planinskega društva Vransko smo se avgusta podali na Jezersko. Že v razpisu izleta je bila udeležencem dana izbira ture, Virnikov Grintavec ali voden ogled Zgornjega Jezerskega.

Na Virnikov Grintovec (1654 m), ki se nahaja severno od Jezerskega, na mejnem grebenu med Slovenijo in Avstrijo, se je povzpelo petnajst planincev. Pešpot smo začeli nad domačijo Murn (1100 m). Po sprva strmem kolovozu smo po slabi uri hoje prispeli na sedlo Žingerc. Na jasi, kjer se z desne priključi pot z avstrijske strani, smo naredili krajši odmor in se pripravili na strm zaključni vzpon. Mestoma naporen vzpon je na vrhu poplačal čudovit razgled na bližnje Kamniško-Savinjske Alpe  in osrednje Karavanke. Po spustu na Zgornje Jezersko smo se najprej osvežili ob vodnjaku pri cerkvi sv. Ožbolta in se na pokopališču poklonili znani jezerski družini Karničar. Nato smo se na parkirišču, kjer je do nedavnega stala stavba hotela Kazina, priključili udeležencem, ki so se odločili za voden ogled Jezerskega. Skupaj smo prisluhnili turistični delavki TIC-a Jezersko, ki nam je zelo nazorno opisala znamenitosti in značilnosti tega območja. Podali smo se še do izvira »Jezerske slatine« in Planšarskega jezera ter se dobre volje v večernih urah vrnili nazaj v domače okolje.

PD Vransko

 

 

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi