Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.10.2017

pretežno jasno
Danes bo na Primorskem ter deloma na Notranjskem zmerno do pretežno oblačno, ponekod lahko občasno tudi megleno. Drugod bo precej jasno, jutranja megla se bo ponekod zadržala še dopoldne. Proti poldnevu bo začel pihati jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 19 do 24 stopinj C.
7°C | 22°C
četrtek, 19.10.2017
3°C | 22°C
petek, 20.10.2017
4°C | 21°C
sobota, 21.10.2017
6°C | 22°C
nedelja, 22.10.2017
7°C | 18°C
Opozorila
Sreda, 18.10.2017 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
22°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Slavnostna seja občinskega sveta s ......


OBČINSKI SVET, DOGODKI

| |
14.05.2012      13:57
A A

Slavnostna seja občinskega sveta s podelitvijo občinskih priznanjPrejemniki priznanj z županom
Prejemniki priznanj z županom
Deli:

Maj je mesec, ko Občina Vransko praznuje svoj praznik. V mesecu maju je namreč leta 1868 Vransko prejelo trške pravice z grbom, ki je vklesan na pročelju nekdanje občinske hiše. Pridobitev teh pravic je ena pomembnejših prelomnic v zgodovini Vranskega, zato ta dogodek posebej slovesno praznujemo tudi s slavnostno sejo občinskega sveta in podelitvijo občinskih priznanj.

Priznanja Občine Vransko so prejeli: ekipa Planinskega društva Vransko v sestavi Nine Dolar, Tjaše Pikel, Davida Pauliča in Žana Dolarja ter mentorice Zlatke Bukovec za doseženo 1. mesto na 23. državnem tekmovanju »Mladina in gore«, v konkurenci 24 skupin mladih planincev od 6. do 9. razreda iz vse Slovenije; mladinska ekipa Gasilskega društva Vransko v sestavi Nike Verdelj, Nejca Ropasa in Luka Slapnika ter mentorja Martina Reberška za osvojeno 1. mesto na 10. državnem kvizu gasilske mladine Slovenije 19. 11. 2011, v konkurenci 29 ekip iz celotne Slovenije.

Plaketo Občine Vransko so prejeli Karol Farčnik za prostovoljno delo poverjenika za območje Vranskega, saj to zahtevno dolžnost opravlja vestno, odgovorno in požrtvovalno. Že tretje mandatno obdobje je član Izvršnega odbora Medobčinskega društva invalidov Žalec, kjer s čutom za socialne razmere in stiske posameznikov daje koristne in konkretne pobude za različne oblike pomoči; Franc Lesjak za uspešno delo na kulturnem področju kot vodja seksteta oz. okteta Sv. Mihaela Vransko in Mešanega pevskega zbora Vransko. Pod njegovim vodstvom se je bistveno izboljšala kvaliteta zborovskega petja, za kar sta zbora prejela različna priznanja; Anton Jošt za dolgoletno nošenje državnega simbola – zastave. Zastavonoša je vse od leta 1976, ko se je ta simbol uradno pričel uporabljati pri vsaki pogrebni slovesnosti. Tako je z vsem potrebnim spoštovanjem prisostvoval skoraj vsem 1042 pogrebom, ki so se na Vranskem zvrstili od takrat do danes, pri tem je kot vodilni zastavonoša poskrbel tudi za potek obreda; Andrej Blatnik za dolgoletno delo na gasilskem področju, od leta 2008 uspešno opravlja tudi funkcijo poveljnika društva in je evidentiran kot kandidat za vodilno funkcijo na naslednjih volitvah. Zelo prizadevno, z veliko vloženega truda in prostega časa je vodil obnovo ostrešja in strehe, v zadnjem obdobju pa obnovo temeljev in fasade na gasilskem domu v Prekopi, ki je z novo podobo v ponos kraju in širši okolici.

Grb Občine Vransko sta prejela Franci in Iva Poznič za uspešno delo na gospodarskem področju. Začetki Frizerstva Poznič na Vranskem segajo v leto 1951. Obrtno dejavnost je po očetu leta 1971 prevzel sin Franci Poznič in s tem pri 21 letih postal najmlajši samostojni obrtnik v takratni občini Žalec. Od leta 1975 dalje se frizerski salon nahaja v prenovljeni bivši občinski stavbi, ki jo še danes nad vhodnim portalom krasi grb Vranskega. Vsa leta je frizerski salon redno zaposloval najmanj tri osebe, frizerski mojster Franci Poznič pa je v svoji aktivni delovni dobi izučil 13 mladih frizerk. Svoj poklic je opravljal strokovno in z velikim veseljem. Salon je vedno sledil novostim in modnim trendom, kar so znale ceniti zahtevnejše stranke, ki so na Vransko prihajale tudi od drugod. Zaradi njegove bolezni je zadnjih 20 let frizerski salon Figaro uspešno vodila žena, gospa Iva Poznič. Gospod in gospa Poznič sta bila aktivna krajana in sta spoštovana občana Občine Vransko. Gospod Franci Poznič je bil član Sveta Krajevne skupnosti Vransko in predsednik Prosvetnega društva Vransko.

Vsem nagrajencem iskreno čestitamo.
5 (1 glas)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vransko!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Občinski informator Vransko
Številka: 137
Izšla: 29.09.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
18.10.2017
Danes ni dogodkov.
24.10.2017 | Šole in vrtci
PRAVLJIČNA URA S POUSTVARJANJEM
24.10.2017 | Kultura
Pravljična ura v Občinski knjižnici Tabor
24.10.2017 | Šport
Šola športnega plezanja

Bodite prvi pri oddaji mnenja.