Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 23.10.2018

pretežno oblačno
Popoldne bo pretežno jasno. Na Štajerskem in v Prekmurju bo prehodno zapihal jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 14 do 17, na Primorskem okoli 20 °C.
2°C | 17°C
sreda, 24.10.2018
6°C | 20°C
četrtek, 25.10.2018
6°C | 19°C
petek, 26.10.2018
6°C | 19°C
sobota, 27.10.2018
11°C | 19°C
Opozorila
Torek, 23.10.2018 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
2°C
17°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Peticija proti avtoodpadu v trgu Vransko


OBČINSKE

| |
17.01.2018      7:52
A A

Peticija proti avtoodpadu v trgu VranskoDeli:

Od 14. do 20. decembra 2017 je na sedežu Občine Vransko in na spletu potekalo intenzivno zbiranje podpisov pod peticijo proti avtoodpadu v trgu Vransko. S peticijo smo podpisniki želeli nosilce oblasti v Republiki Sloveniji opozoriti na nerazumno ravnanje Agencije RS za okolje, ki je investitorju GLOBAL AVTO, d. o. o., Zgornji Prhovec 7, 1411 Izlake dovolila razstavljanje izrabljenih vozil in celo predelavo (tudi nevarnih) odpadkov na območju nekdanjega podjetja KIV Vransko. Z drugimi besedami: v strnjenenem naselju, občinskem središču in celo v območju kulturnega spomenika je dovolila okolju nevarno dejavnost, ki se brez ustreznih upravnih dovoljenj sicer izvaja že vse do leta 2015. Po lanskoletnih prizorih na Vrhniki, v Zalogu in še kje se lahko takšnemu ravnanju organa, ki naj bi primarno skrbel za okolje, samo čudimo. Hkrati pa se lahko bojimo, kako bo območje KIV-a videti, ko/če bodo investitorju enkrat izdana vsa potrebna dovoljenja. Sodeč po prizorih, ki jih lahko vidimo na sedežu družbe, se nam ne obeta nič dobrega.

 

Da bi takšen scenarij preprečili, smo v tednu dni zbrali 634 podpisov in jih odposlali predsedniku Republike Slovenije, predsedniku Vlade Republike Slovenije, predsedniku Državnega zbora Republike Slovenije, varuhinji človekovih pravic ter Komisiji za peticije ter za človekove pravice in enake možnosti Državnega zbora Republike Slovenije. Sedaj nam preostane čakanje in upanje, da si bo kdo od naslovnikov peticije vzel nekaj dragocenega časa tudi za majhen podeželski kraj onkraj Trojan, kar bi gotovo precej pripomoglo k temu, da bi pristojne na agenciji za okolje zdrav razum srečal vsaj v pritožbenem postopku.

 

Do današnjega dne smo zbrali 679 podpisov. Peticijo pa lahko še vedno podpišete na sedežu Občine Vransko v poslovnem času občinske uprave ter na spletu (www.pravapeticija.com).
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Vransko? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Občina Vransko
Občina Vransko
VRANSKO 59
Tel:(03) 703 28 00
Občinski informator Vransko
Številka: 148
Izšla: 28.09.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.