Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 21.11.2017

pretežno oblačno
Danes bo zmerno, ponekod tudi pretežno oblačno. Zapihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 6 do 13 °C.
-1°C | 12°C
sreda, 22.11.2017
2°C | 14°C
četrtek, 23.11.2017
2°C | 12°C
petek, 24.11.2017
0°C | 15°C
sobota, 25.11.2017
3°C | 13°C
Opozorila
Torek, 21.11.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
-1°C
12°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske Občinski svet

5. redna seja občinskega sveta


OBČINSKI SVET

| |
06.05.2015      14:09
A A

5. redna seja občinskega svetaDeli:

V torek 5. maja je  ob 20. uri v predavalnici Inovacijskega centra Vransko, Vransko 66, potekala 5. redna seja Občinskega sveta Občine Vransko, na kateri so po potrditvi  dnevnega reda svetniki obravnavali, razpravljali  in odločili o naslednjih zadevah:

 

1. se seznanili z realizacijo sklepov in potrdili  zapisnik 4. redne seje z dne 17. 3. 2015 in zapisnik nadaljevanja  4. redne seje z dne 24. 3. 2015;

 

2. obravnavali pisno pobudo in ustna vprašanja svetnikov, na katera je odgovarjal župan:

 • pobuda  Ivana Kokovnika za postavitev prometnega znaka omejitev hitrosti zaradi povečanega prometa v času izgradnje kanalizacijskega omrežja v naselju Stopnik, smer Jagodič Rado, se odstopi v obravnavo Svetu za preventivo in vzgojo v cestnem prometu;
 • na vprašanje  Marjana Pečovnika o  možnosti izgradnje javne razsvetljave v naselju Podgozd župan pove, da je bila načrtovana v času pred krizo,  v sedanjih pogojih pa ni finančnih možnosti za realizacijo; v zvezi z izgradnjo suhega zadrževalnika na Merinščici pa, da ni sprememb, razen da sta bili posneti strugi Merinščice in Podgrajščice;
 • na vprašanje Jožeta Matka, kdaj bo urejen asfalt na Marelico, župan pove, da je jutri (6. 5.) načrtovan sestanek z izvajalcem del, da pa je do rahlega zastoja prišlo zaradi povečanega obsega del, saj se dogovarjamo za rekonstrukcijo do odcepa za Klance;
 • Sonja Cencelj je izpostavila problematiko ukinjanja dosedanje 24-urne dosegljivosti zdravnika (urgenca) v ZD Žalec, glede na predvideno reorganizacijo z delovanjem nove mreže urgentnih centrov po Sloveniji, ki je za nas predviden v Celju, kar  za nas pomeni bistveno poslabšanje dostopnosti do nujnih storitev. Pobuda in zahteva,  da nujna medicinska pomoč ostane v ZD Žalec, je bila sprejeta in se posreduje ZD Žalec;
 • v zvezi s sanacijo plazov čakamo na podpis pogodb s strani sektorja za sanacijo;
 • Ksenija Rovan Krivec:  v zvezi z možnostjo priključitve na kanalizacijsko omrežje  župan pove, da bo priključitev možna že letos, za del naselja Brode;

3. in. 4.  sprejeli Odlok o ureditvi statusa, upravljanja in organizacije Javnega komunalnega podjetja Žalec,

d. o. o., v predloženem besedilu in  Odlok o ustanovitvi Sveta ustanoviteljev Javnega komunalnega podjetja Žalec d. o. o. v predloženem besedilu, s katerima je organiziranost podjetja skladna z zahtevo Komisije za preprečevanje korupcije;

 

5. obravnavali in odločali  o predlogih izvajalca obvezne gospodarske javne službe JKP Žalec, d. o. o., in izdali soglasje k oblikovanju cen storitev po predloženem elaboratu za oblikovanje cen storitev javne službe oskrbe s pitno vodo, odvajanja in čiščenja komunalne odpadne vode. Usklajene cene pričnejo veljati s 1. 6. 2015;

 

6. se seznanili z Zaključnim računom Občine Vransko za leto 2014, katerega potrditev je predvidena po izdaji dokončnega poročila Nadzornega odbora;

 

7. v prvem branju sprejeli Sklep o tehničnem popravku Odloka o OPN Občine Vransko v prostorski enoti ČE02-3/1,  s katerim se zaradi zaokrožitve kompleksa stavbnega zemljišča v prostorski enoti ČE02-3/1 namenska raba dela zemljišča parc. št. 555/1, k. o. Prekopa, v izmeri ok. 25 m2, spremeni iz kmetijskega zemljišča na območju najboljših kmetijskih zemljišč – K1 v stavbno zemljišče na območju stanovanjskih površin – SS ter hkrati namenska raba dela zemljišča parc. št. 555/5, k. o. Prekopa, v enaki izmeri, spremeni iz stavbnega zemljišča na območju stanovanjskih površin - SS v kmetijsko zemljišče na območju najboljših kmetijskih zemljišč – K1, in ga posredovali v 30-dnevno javno razgrnitev;

 

8. sprejeli Sklep o tehničnem popravku Odloka o občinskem prostorskem načrtu Občine Vransko – ČE02-4/1 (OPPN 2.3),  zaradi tehnične napake med grafičnim in besedilnim delom pri pripravi občinskega prostorskega načrta ( Oznaka enote grafičnega dela ČE02-4/1 za katero je potrebno izdelati OPPN 2.3 je v besedilnem delu označena kot ČE02-4);

 

9. odločili, da priznanja  Občine Vransko za leto 2014 prejmejo:

 

GRB Občine Vransko

 • Jožef Semprimožnik, Jeronim 33, 3305 Vransko – za življenjsko delo na družbenem in komunalnem področju

 

PLAKETO Občine Vransko:

 • Pavelca Rode Zalokar, Vransko 84, 3305 Vransko  – za večletno predano  delo na področju primarnega zdravstva
 • Ljubica Centrih Četina, Vransko 134, 3305 Vransko - za večletno predano  delo na področju primarnega zdravstva
 • Čebelarsko društvo Vransko – ob 70-letnici delovanja

 

PRIZNANJE Občine Vransko:

 

 • Štefka Ocvirk, Prekopa 29,  3305 Vransko -  za delovanje na družbenem in društvenem področju
 • Lucijan Zalokar, Vransko 84, 3305 Vransko – za  izjemne športne dosežke
 • Sandi Slapnik, Jeronim 34, 3305 Vransko – za vzorno opravljanje zimske službe

 

10. potrdili imenovanje mag. Jureta Vrhovca,  Prečna pot 5, 3312 Prebold, za  člana nadzornega sveta JKP  Žalec, d. o. o.;

 

11. potrdili cenik za uporabo športne dvorane, ki predvsem znižuje cene za športna tekmovanja društev in klubov ter zaokroževanje na cene brez centov. Objavljen je na spletni strani občine in Zavoda za kulturo, turizem in šport Vransko;

 

12. soglašali z  dopolnitvijo  Letnega načrta ravnanja s stvarnim premoženjem občine;

 

13. sprejeli  Program varnosti Občine Vransko;

 

14. potrdili pristop Občine Vransko  k projektu  iHELP  in pooblastili župana za podpis pogodbe (mobilna aplikacija bo brezplačno dostopna vsem občanom v primeru potrebe po urgentni pomoči,  pošiljala SOS alarm  na številko 112  in nujnim kontaktom uporabnika, reševalcem in vsem uporabnikom iHELP mobilne aplikacije v neposredni bližini ponesrečenca 500 metrov ali več);

 

15. se seznanili z najavo in povabilom  župana na slavnostno sejo  Občinskega sveta in obisk dogodkov ob  občinskem prazniku.

 

 

Direktorica občinske uprave

Jadranka Kramar, dipl. upr. org.
Priloge:
MS Office Word 2003
Sporočilo za javnost
40251_sporocilozajavnost5.rsos5.5.2015-ok.doc (92,5 KB)

Prenesi vse
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vransko!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Občinski informator Vransko
Številka: 138
Izšla: 27.10.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
November 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
21.11.2017 | Družabni dogodki
LITERARNO DRUŽENJE V NAŠEM DOMU
21.11.2017 | Šole in vrtci
PRAVLJIČNA URA S POUSTVARJANJEM
21.11.2017 | Tečaji in delavnice
MEDIACIJA – KULTURA ODNOSOV PRI REŠEVANJU SPOROV
24.11.2017 | Kultura
Po domače pri Lisjaku
21.11.2017 | Družabni dogodki
LITERARNO DRUŽENJE V NAŠEM DOMU
21.11.2017 | Šole in vrtci
PRAVLJIČNA URA S POUSTVARJANJEM
21.11.2017 | Tečaji in delavnice
MEDIACIJA – KULTURA ODNOSOV PRI REŠEVANJU SPOROV
23.11.2017 | Turizem
Potopisno predavanje: PO ISLANDIJI S KOLESOM
23.11.2017 | Družabni dogodki
ŽAREK UPANJA ZA OTROŠKI NASMEH - Dobrodelni koncert

Bodite prvi pri oddaji mnenja.