Logo MojaObčina.si
DANES
12°C
-1°C
JUTRI
10°C
3°C
Oceni objavo

Tradicionalni slovenski zajtrk v Vrtcu Vransko

V petek, 17. 11. 2023, smo v Vrtcu Vransko zaznamovali tradicionalni slovenski zajtrk. Pestre vsebine za otroke vseh starostnih obdobij so pričarale zanimivo dopoldne. Z nami so najprej zajtrkovale pomočnica ravnateljice Mojca Brglez, županja Nataša Juhart in ravnateljica Majda Pikl. Potem smo se vsi zbrali v večnamenskem prostoru vrtca, kjer smo prisluhnili slovenski ljudski pravljici Bogata in uboga sestra. Pripovedovala jo je čebelica, ki je k nam priletela iz Medobčinske knjižnice Žalec. Povedala je tudi dve kratki pesmici Anje Štefan in predstavila učiteljico Bredo Čvan, ki je to dopoldne v vrtcu učila otroke folklorne plese. V igralnicah smo pekli preste, "kruhove šnite", ustvarjali iz slanega testa, okušali različne vrste kruha s šolskim medom, se igrali spomin z motivom kruha, presipali zrnje in moko koruze, pšenice in ajde ter imeli labirinte od moke do kruha.

Matej Jerman

Oglejte si tudi