Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.10.2017

pretežno oblačno
Ponoči in zjutraj bo na Primorskem in deloma Notranjskem zmerno do pretežno oblačno, proti vzhodu pa bo vse več jasnine, predvsem v Prekmurju je še možna jutranja megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 7 do 13, v zatišnih legah severne Slovenije okoli 4 stopinje C.
7°C | 20°C
nedelja, 22.10.2017
8°C | 16°C
ponedeljek, 23.10.2017
6°C | 13°C
torek, 24.10.2017
3°C | 17°C
Opozorila
Petek, 20.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
20°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

NARAVOSLOVNI DAN TRETJEŠOLCEV


ŠOLSTVO

| |
26.05.2015      18:23
A A

NARAVOSLOVNI DAN TRETJEŠOLCEV


V torek, 19. maja, smo imeli tretješolci naravoslovni dan. Spoznavali smo travniške rastline in živali. Več o samem dogodku so zapisali učenci 3. b-razreda.


Deli:

Dne 19. 5. 2015 smo imeli naravoslovni dan z naslovom Travnik. Med 8. in 9. uro zjutraj smo bili v šoli in se učili o živalih. Naučila sem se, da imajo metulji, pikapolonice, polži, pajki, deževniki in kobilice različna obdobja življenja. Nato smo se najedli sladke malice.

Odšli smo na hrib Gorica. Na Gorici smo iz nahrbtnika vzeli podlage za sedenje. Kasneje smo se razdelili v skupine. Nato nam je gospa dala navodila, naj gremo nabirat travniške cvetlice. Ko smo jih nabrali, smo dobili učne liste. Kasneje smo nabirali različne trave, nazadnje pa lovili živali. Ta dan mi bo ostal v najlepšem spominu in bi ga še ponovila.

Tajda Pikel, 3. b

 

V torek smo imeli naravoslovni dan. Najprej smo bili v razredu, delali smo po skupinah po tri ali dva učenca. Spoznavali smo različne živali: metulja, pikapolonico, polža, pajke, deževnike in kobilice. Dobili smo liste. Na njih smo morali opisati živali. Ko smo nehali, smo šli na travnik. Tam je bilo polno rastlin. Najprej smo nabrali cvetlice (bele, rumene in vijolične), nato pa še trave. Ugotavljali smo imena cvetlic in trav. Na koncu smo iskali še živali. Zatem smo odšli v šolo. Ko smo prišli v šolo, smo se pogovarjali o živalih. Meni je bilo všeč kar vse. Še enkrat bi imela pouk na travniku.

Lara Fideršek, 3. b

 

Ko se je pričel naravoslovni dan, smo spoznavali nevretenčarje: metulje, pikapolonice, polže, pajke, deževnike in kobilice. Brali smo knjige in revije. Bilo je izvrstno. Zabavali smo se ob branju zanimivosti o živalih. Ugotovili smo, da se nevretenčarji delijo na mehkužce, žuželke, pajke, kolobarnike … Delo smo uspešno opravili.

Na vrsti je bila malica. Po malici je bil čas, da obiščemo travnik. Tam smo spoznali rože, travo, lovili različne žuželke. Spoznali smo, da ima tudi trava cvet, ki je drugačen od cvetlic. Po končanem delu smo veselo odšli v šolo in še tam nabrali del šopka znanja. Imeli smo se izvrstno, saj smo se zabavali, raziskovali okolje in se nekaj tudi naučili. Ta dan bi še ponovila.

Zoja Šoštar, 3. b

 

19. 5. 2015 smo imeli naravoslovni dan. Najprej smo se dve uri pogovarjali o živalih. Nato smo imeli malico. Po malici smo se odšli obut in obleč. Ko smo se oblekli in obuli, smo odšli na travnik. Na Gorici smo najprej poiskali različne vrste cvetlic in trav. Čez nekaj časa smo lovili živali. Nekaterim je uspelo ujeti živali, drugi pa bomo imeli več sreče prihodnjič. Potem smo odšli nazaj v šolo. Čeprav je bilo vroče, je bilo zelo lepo.

Luka Poljanšek, 3. b

 

Danes, 19. 5. 2015, smo se učili o polžih, pajkih, pikapolonicah, metuljih, kobilicah in deževnikih. Po malici smo odšli na Gorico. Tam smo iskali rože, trave in živali. Ujel sem hrošča. Našel sem kozjo brado, njivsko grabljišče. Med potjo nazaj sem videl metulja. Ko smo prišli v šolo, sem bil srečen. Tak dan moramo še ponoviti.

Nejc Šmajs, 3. b
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vransko!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Občinski informator Vransko
Številka: 137
Izšla: 29.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.