Logo MojaObčina.si

Vransko

JUTRI
20°C
6°C
NED.
18°C
6°C
1997

Napete karting dirke na Vranskem, Celjani ekipno tretji

To nedeljo, 26. julija, je bila na stezi AMZS Centra varne vožnje na Vranskem na sporedu druga dirka letošnjega državnega prvenstva v kartingu. Slovenski vozniki in voznice so se odrezali odlično.

V AMZS Centru varne vožnje na Vranskem se je na drugi dirki sezone državnega prvenstva zbralo kar 83 kartistov in kartistk, ki so se pomerili v šestih kategorijah. Najbolj številna je bila v razredu DD2, a tudi v drugih kategorijah je bilo na stezi za slovenske razmere veliko voznikov.

Zelo dobro se je odrezala najboljša slovenska dirkačica Katja Pivk. Žirovka se je pogumno kosala s tekmeci, večinoma seveda s fanti iz Avstrije, ki na stezi ne poznajo kavalirstva. V vseh treh vožnjah se je uvrščala med prvo deseterico, na koncu pa je v državnem prvenstvu premočno zmagala. Najboljša med ekipami je bila AMD Ptuj, druga je bila ekipa AKK Sportstil in tretja AMD Šlander Celje. 

 

T. T.

 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi