Logo MojaObčina.si

Vransko

JUTRI
16°C
6°C
SOB.
20°C
5°C

Na Vranskem 64 krvodajalcev

V prostorih kulturnega doma na Vranskem je RKS – Območna organizacija RK Žalec , v sodelovanju z Občinsko organizacijo RK Vransko, 23. julija pripravila letošnjo četrto terensko krvodajalsko akcijo za Transfuzijski center Celje.

Kljub poletnim počitnicam in dopustom so se krvodajalci odzvali povabilu v velikem številu. Akcije se je udeležilo 64 krvodajalcev (lani ob tem času 5 več), kar je v tem  letnem času zelo dobro. Nekaj je bilo tudi novih, ki so kri darovali prvič. Tokrat so najbolj potrebovali kri krvnih skupin A in B.

Zaradi izrednih razmer sta krvodajalski akciji marca na Polzeli in aprila v Žalcu odpadli, namesto njiju so krvodajalce povabili k odvzemu krvi v Transfuzijski center Bolnice Celje.  

Naslednja krvodajalska akcija bo v prostorih Osnovne šole  Šempeter v Savinjski dolini 10. septembra od 7. do 10. ure.

                                                           

T. T.

 

 

 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi