Logo MojaObčina.si
JUTRI
8°C
-7°C
ČE.
10°C
-5°C
1600

Mladi planinci Vrtca Vransko na kmetiji Rjavc v Prekopi

Na tokratnem planinskem potepu smo obiskali kmetijo našega planinca Roka. Sovica Oka, ki nas je do Prekope vodila po malo daljši poti, nas je vso pot z ugankami in napotki opozarjala na zanimivosti, mimo katerih smo hodili. Prečkali smo več potočkov in opazovali stare predmete pred Etnološko zbirko v Brodeh. Z vrha hriba pred Stopnikom smo občudovali razgled. Nad nami je bil grad Stopnik, pred nami pa cerkev. Po krajšem spustu v dolino smo kmalu zagledali naš cilj v Prekopi.

Na kmetiji Rjavc nas je čakalo presenečenje. Gospod Miha je napeljal vrvi in tako je nastal pravi zipline. Večina je zbrala pogum in ga tudi preizkusila. Na voljo je bil tudi slackline (hoja po vrvi). Poleg adrenalinskih izzivov so si otroci lahko na kmetiji ogledali veliko različnih živali. Že ob prihodu sta nas skozi okno hleva pozdravila konja, videli smo ovce, pse, mačke, pokukali pa smo tudi k malim puranom.

Hvala družini Vranič-Novak in g. Mihu Bračku za prijazen sprejem ter gostoljubje.

Mateja, Matejka in Barbika

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi