Logo MojaObčina.si

Vransko

JUTRI
27°C
18°C
ČE.
28°C
14°C
Deli
2603

MLADI PLANINCI NA ČISTILNI AKCIJI

V planinski krožek od 1. do 5. razreda je na Osnovni šoli Vransko-Tabor vključenih kar 48 učencev in učenk. Na vse pohode seveda ne morejo vedno priti vsi, saj so otroci aktivni v veliko šolskih in obšolskih dejavnostih. 
To soboto, 15. 9. 2018, se slabega vremena in pohoda z rokavicami in vrečkami ni ustrašilo 12 učencev. Priključili smo se akciji Še zadnjič očistimo Slovenijo v okviru Občine Vransko.  Podali smo se na pot okoli Vranskega in pridno pobirali, kar so nekateri odvrgli kar za cesto. Najbolj smo se čudili, da so vozniki na poti na Čreto tako zelo žejni in da očitno vse pločevinke vržejo v obcestne jarke. Splošno pa smo ugotavljali, da je smeti vsako leto manj in da je naša Slovenija zelo čista dežela. Planinci imamo na naših pohodih vedno s seboj vrečko in vanjo na vsakem pohodu zberemo nekaj smeti, ki jih najdemo v naravi. Tako smo ekologi vse leto, ne le na dan akcije. Na današnjem pohodu nas je presenetila ravnateljica, gospa Majda Pikl, ki  nas je pohvalila. Vsem nam je razdelila sok, ki je prišel kot nalašč ob pravem času, saj je tudi sonce pokukalo izza oblakov. Po dveh urah hoje nas je res pošteno užejalo. Na koncu akcije smo si zaslužili še malico v gostilni Slovan in to je bilo ta dan nekaj najboljšega.  
Veselimo se novih pohodov in čistih planinskih poti.

Mentorici planinskega krožka: Maja Jerman in Nataša Pečovnik

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi