Logo MojaObčina.si

Vransko

DANES
31°C
14°C
JUTRI
33°C
15°C
2603

Mladi čebelarji obiskali planšarijo Lipovec

Na Osnovni šoli Vransko-Tabor že nekaj let poteka čebelarska dejavnost in v letošnjem šolskem letu se je k njej prijavilo več kot 40 učencev. Z mentorjem Ludvikom Krajncem sva mlade čebelarje v septembru povabila na izlet na planšarijo Lipovec. Po pouku smo se s kombijem odpeljali proti Trojanam in nato na planšarijo. Kljub muhastemu vremenu smo si lahko ogledali njihov čudovit »Brancetov« čebelnjak, panja v sodu in v deblu, medovita drevesa, številne domače živali ter mogočno lipo na dvorišču, po kateri se planšarija tudi imenuje. Gospodar Vid Pirš in njegova gospa sta nas prijazno sprejela ob topli peči in pogostila z domačim čajem in suhimi hruškami. Prav tako sta vsem otrokom podarila razglednico planšarije, katero bomo v šoli napisali in poslali domov. Med ogledom smo se pogovorili še o kuhanju oglja, ki se dogaja vsako leto v mesecu avgustu, ter o rokovnjačih, ki so bili leta nazaj dejavni v tistih krajih. Najlepša hvala gostiteljema, da sta sprejela mlade čebelarje in vsem nam omogočila čudovito izkušnjo. 

 

Zapisala mentorica Nataša Pečovnik.

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi