Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 14.11.2018

pretežno oblačno
Ponoči se bo pooblačilo v vzhodnih krajih, oblačno bo ostalo tudi drugod v notranjosti Slovenije. Jasnilo se bo na Primorskem, kjer bo zapihala šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 2 do 9, ob morju 12 °C.
7°C | 14°C
četrtek, 15.11.2018
6°C | 12°C
petek, 16.11.2018
0°C | 10°C
sobota, 17.11.2018
2°C | 9°C
Opozorila
Torek, 13.11.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
14°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Vsi dnevi so enako dolgi


LOKALNE SKUPNOSTI

| |
06.09.2018      14:23
A A

Vsi dnevi so enako dolgiDeli:

Res je, da so vsi dnevi enako dolgi, vendar  lepši so krajši, pravi R. Kerševan v svojih Mislih. Trščani se že nekaj let v avgustovskem popoldnevu, ki se zavleče v pozne večerne ure, družimo in zabavamo. Naša organizatorica predlaga datum in obvestilo na telefonu je prvi znak za priprave. Dnevi pred srečanjem so za ekipo, ki se je oblikovala okrog Marjance, polni priprav. Nič jih ne preseneti, kajti senčniki ali šotor so pri Doriju pravočasno. Dobro je poskrbljeno za lačna usta in žejna grla. Ko prihajamo na grič s skledami sočnih solat in dobrotami iz pečic, nas vabijo vonjave žara. To, kar pa je najlepše, je Marjančin glas, njene odprte roke in prisrčni objemi.
Petindvajsetega avgusta, na deževno soboto, smo mladi po srcu, mladi, mlajši in najmlajši pod šotorom podoživljali dogodke med lanskim in letošnjim srečanjem. V Marjančinem notesu je vse zabeleženo. Med klepetom pa se oglasi tudi pesem. Na harmoniko jih je zagodel tudi Matic, pa še Miha in Blaž sta se pridružila in nas zabavala. Marsikoga so zasrbele pete.
Ob splošnem pomanjkanju duhovnikov se mi lahko pohvalimo, da sta bila med nami kar dva, Dori in Jože.
Hvala Doriju, ker nas gosti na svojem griču, Marjanci, naši organizatorici in animatorki ter vsem, ki ste poskrbeli, da nam je bilo prijetno.
Drži, lepši dnevi so krajši. Na svidenje ob letu osorej.

Marija Zajec


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vransko!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Občinski informator Vransko
Številka: 149
Izšla: 30.10.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.