Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 22.09.2018

oblačno
Zvečer bo pretežno jasno, ponoči pa se bo postopno pooblačilo. Zjutraj bo v severnih in ponekod v zahodnih krajih začelo deževati, sprva bo lahko kje tudi zagrmelo. Jutranje temperature bodo od 12 do 17, na Primorskem od 17 do okoli 20 °C.
15°C | 17°C
nedelja, 21.09.2018
13°C | 29°C
ponedeljek, 23.09.2018
8°C | 25°C
torek, 24.09.2018
9°C | 19°C
sreda, 25.09.2018
3°C | 16°C
Opozorila
Petek, 21.9.2018 ob 18h
Jutri dopoldne bodo predvsem na Gorenjskem, severnem Primorskem in deloma v osrednji Sloveniji možni krajevni nalivi, zaradi katerih pričakujemo močnejši porast hudourniških vodotokov.
15°C
17°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Za praznik nova šolska knjižnica


KULTURA

| |
03.02.2017      9:30
A A

Za praznik nova šolska knjižnica


V Občini Vransko je bila osrednja občinska proslava ob Prešernovem dnevu, slovenskem kulturnem prazniku, v športni dvorani, sledilo je odprtje šolske knjižnice.


Nova šolska knjižnica na OŠ Vransko
Nova šolska knjižnica na OŠ Vransko
Deli:

Številne obiskovalce je nagovoril župan Občine Vransko Franc Sušnik, ki je po uvodnem pozdravu razmišljal o tem, kaj je kultura v šoli, na cesti ... Ravnateljica OŠ Vransko-Tabor Majda Pikl je svoj govor namenila odprtju nove šolske knjižnice, multimedijske učilnice in dveh učiteljskih kabinetov, ki se nahajajo v delu večnamenske športne dvorane nad garderobami. Sredstva za izvedbo del sta prispevali Občina Vransko in Osnovna šola Vransko-Tabor. Z omenjeno investicijo je osnovna šola pridobila dodatnih 278 kvadratnih metrov površin, od tega 150  za potrebe knjižnice, 64  za potrebe multimedijske učilnice in 35 kvadratnih metrov kabinetnih prostorov, ostalo pa predstavljajo komunikacijske površine. Celotna vrednost gradbeno obrtniških in instalacijskih del skupaj z opremo znaša 134 tisoč evrov. Nekaj besed je zbranim namenil tudi mladinski pisatelj Primož Suhadolčan.

Na proslavi so podelili  priznanja najuspešnejšim likovnim ustvarjalcem na šoli, ki so svoja dela izdelali že v preteklem šolskem letu. Nato so vsi skupaj odšli na slovesno odprtje nove knjižnice. Preden sta ravnateljica Majda Pikl in župan Franc Sušnik prerezala trak, je blagoslov opravil domači župnik Jože Turinek. Pri proslavi in ob odprtju knjižnice je potekal izbran kulturni program, ki so ga pripravili učenci OŠ Vransko-Tabor s svojimi mentoricami.


                                                                                                    T. Tavčar
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI ZKTŠ VRANSKO? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Občinski informator Vransko
Številka: 147
Izšla: 31.08.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.