Logo MojaObčina.si

Vransko

DANES
12°C
2°C
JUTRI
6°C
4°C
Deli
2603

VRANSKI POLETNI VEČERI 2019 - (p)oživimo trg

petek, 5. julij 2019, ob 20.00
KULTURNI DOM VRANSKO

NOREIA: "IRSKA GLASBA Z NAGLASOM"

NOREIA je petčlanska zasedba izkušenih mladih glasbenikov, ki preigravajo tradicionalne irske, škotske in bretonske melodije, a ne vedno na povsem tradicionalen način. V zadnjem času skupina aktivno spaja »keltsko« tradicijo s svojo lastno dediščino – slovensko ljudsko glasbo, kar ustvarja unikaten in prepoznaven zvok.

V zadnjih treh letih delovanja je skupina Noreia zabeležila preko 200 nastopov. Poleg stalnega koncertiranja v pubih se zasedba vedno pogosteje pojavlja tudi na festivalskih odrih, tako doma kot v tujini.

 

- Ana Novak: violina, glas, keltska harfa

- Anej Ivanuša: lesena flavta, irske piščali,

  galicijske dude, glas   

- Gašper Šinkovec: akustična kitara, harmonika,  

  glas

- Stanči Škarja: kontrabas, glas

- Robert Bone: klarinet, irske piščali, irske dude,

  klavir, glas

VSTOPNINE NE BO.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi